Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pierwsze czytanie projektu budżetu na 2017 r. planowane na 19-21 października

0
Podziel się:
Pierwsze czytanie projektu budżetu na 2017 r. planowane na 19-21 października

Pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej na 2017 r. powinno odbyć się na posiedzeniu Sejmu w dniach 19-21 października, wynika z harmonogramu prac Komisji Finansów Publicznych i innych komisji sejmowych nad projektem.

Prace w komisjach sejmowych nad projektem miałyby się odbyć w terminie od 24 października do 3 listopada. Następnie Komisja Finansów Publicznych rozpatrywałaby opinie komisji "branżowych" od 7 do 30 listopada, by przyjąć sprawozdanie 2 grudnia.

Drugie czytanie projektu w Sejmie przewidziano na 13 grudnia, na dzień następny - rozpatrzenie przez Komisję Finansów Publicznych ewentualnych poprawek zgłoszonych w II czytaniu. Trzecie czytanie i uchwalenie ustawy budżetowej miałoby miejsce 16 grudnia.

Na 23 grudnia zaplanowano przedłożenie ustawy Senatowi, który miałby czas na podjęcie uchwały o swoim stanowisku w sprawie budżetu do 12 stycznia 2017 r.

17 stycznia sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpatrzyłaby poprawki Senatu, a następnie - Sejm na posiedzeniu 25-27 stycznia.

Przedłożenie ustawy do podpisu przez Prezydenta przewidziano na 31 stycznia, wynika z harmonogramu. Zgodnie z Konstytucją, Prezydent podpisuje ustawę budżetową w ciągu 7 dni od przedłożenia.

28 września Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na rok 2017, zakładający m.in. wzrost PKB na poziomie 3,6% w przyszłym roku wobec 3,4% oczekiwanych w tym roku oraz z deficytem budżetu centralnego nie przekraczającym 59,35 mld zł.

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)