Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PIU: Liczba osób z prywatną polisą zdrowotną wzrosła o 28% r/r do 1,76 mln

0
Podziel się:
PIU: Liczba osób z prywatną polisą zdrowotną wzrosła o 28% r/r do 1,76 mln

Warszawa, 22.02.2017 (ISBnews) - Liczba osób posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne zwiększyła się o 28% w skali roku i osiągnęła liczbę 1,76 mln po trzech kwartałach 2016 r. Składka przypisana brutto w tym segmencie wzrosła do 399,1 mln zł, podała Polska Izba Ubezpieczeń (PIU).

Izba podała, że najczęściej posiadanymi ubezpieczeniami (ponad 1,41 mln) są polisy grupowe, zazwyczaj kupowane przez pracodawców lub przez samych pracowników.

"Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne są w Polsce najczęściej elementem świadczeń socjalnych. Rosnące kolejki do specjalistów i niepewność związana z trwającymi zmianami w ochronie zdrowia powodują większe zainteresowanie klientów prywatnymi ubezpieczeniami w coraz szerszym zakresie" - powiedziała doradca zarządu PIU ds. ubezpieczeń zdrowotnych Dorota M. Fal, cytowana w komunikacie.

Dodała, że do PIU coraz częściej wpływają pytania od potencjalnych klientów o ubezpieczenia zdrowotne, zawierające świadczenia szpitalne.

"Rośnie też zainteresowanie polisami lekowymi, które uniezależniają nasze wydatki na leki od zmian związanych z ich refundacją" - zaznaczyła Fal.

Składka przypisana brutto segmentu prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych wyniosła 399,1 mln zł na koniec III kw. ub. roku wobec 356,2 mln zł rok wcześniej, z czego na ubezpieczenia grupowe przypadło odpowiednio 342,4 mln zł oraz 305,7 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)