Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PIU: Ponad 60% rodziców może zapłacić za polisę w szkole więcej, niż obecnie

1
Podziel się:

Ponad 60% badanych jest w stanie zapłacić za polisę w szkole ponad 50 zł rocznie, czyli więcej, niż dziś kosztuje ten produkt, wynika z badania Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Jedna trzecia badanych skłonna byłaby zapłacić 75 zł i więcej.

PIU: Ponad 60% rodziców może zapłacić za polisę w szkole więcej, niż obecnie

"Ubezpieczenie szkolne jest wystandaryzowane i daje ochronę za bardzo niewielką składkę. Niska składka oznacza jednocześnie, że odszkodowanie za złamaną rękę często wyniesie poniżej 500 zł. Stąd rodzice oczekujący wyższych świadczeń powinni rozważyć polisę indywidualną. Szczególnie, że deklarują jednocześnie chęć do zapłacenia wyższej składki, niż przy grupowym ubezpieczeniu szkolnym" - powiedziała doradca zarządu PIU Dorota M. Fal, cytowana w komunikacie.

Połowa rodziców oczekuje co najmniej 500 zł odszkodowania za złamanie ręki dziecka, jedna czwarta z nich uważa, że odszkodowanie w takim przypadku powinno wynosić co najmniej 1 000 zł.

"Ubezpieczenie szkolne jest wystandaryzowane i daje ochronę za bardzo niewielką składkę. Niska składka oznacza jednocześnie, że odszkodowanie za złamaną rękę często wyniesie poniżej 500 zł. Stąd rodzice oczekujący wyższych świadczeń powinni rozważyć polisę indywidualną. Szczególnie, że deklarują jednocześnie chęć do zapłacenia wyższej składki, niż przy grupowym ubezpieczeniu szkolnym" - powiedziała Dorota M. Fal, cytowana w komunikacie.

Badanie wykazało, że ok. połowa badanych ocenia swoją wiedzę o ubezpieczeniu szkolnym dziecka na 8, 9 lub 10 w 10-stopniowej skali. Natomiast wykazano również w badaniu, że 27% rodziców zdaje sobie sprawę, że ubezpieczenie szkolne działa również podczas wakacji i ferii, a 58% badanych jest przekonana, że szkolne NNW dotyczy tylko zajęć szkolnych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Katarzyna
6 lat temu
Niestety wiedza rodziców o szkolnym ubezpieczeniu jest bardzo mała. Większość osób płaci składkę na pierwszym zebraniu, nie zadając żadnego pytania o zakres ochrony. Tymczasem szkoła ma obowiązek przedstawić rodzicom warunki ubezpieczenia. Pamiętajmy także, że szkolne ubezpieczenie jest nieobowiązkowe. Często może się okazać, że lepiej zrezygnować z grupowej polisy, a kupić dziecku indywidualne ubezpieczenie NNW. Oczywiście można też kupić i takie, i takie, jak dla kogoś to nie jest problem finansowy. W przypadku szkód osobowych można otrzymać odszkodowanie z dowolnej liczby polis. Jeśli więc dziecko ma dwie polisy NNW, to otrzyma dwa świadczenia za tę samą szkodę.