Notowania

pkn
30.06.2009 15:22

PKN jesienią sprzeda Polkomtel?

PKN Orlen ocenia, że na przełomie września i października może mieć pierwsze sygnały czy sprzeda pakiet akcji Polkomtela samodzielnie czy sprzedaż odbędzie się poprzez warszawską giełdę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

PKN Orlen ocenia, że na przełomie września i października może mieć pierwsze sygnały czy sprzeda pakiet akcji Polkomtela samodzielnie czy sprzedaż odbędzie się poprzez warszawską giełdę - poinformował Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.

PKN, który ma 24,39 proc. Polkometala, od lipca ma rozpocząć procedurę samodzielnej sprzedaży tego pakietu, a na przełomie sierpnia i września paliwowy koncern chce wysłać oferty na kupno akcji operatora sieci Plus.

_ Preferowana opcja, którą uruchomimy w lipcu to samodzielna sprzedaż. W przypadku, gdyby się okazało, że ten proces nie zakończy się powodzeniem, to jest wariant alternatywny, tj. wprowadzenie Polkomtela na GPW. Pytanie czy to już jest ten moment. Wydaje się, że 2009 rok jest dość trudny, jeśli chodzi o rynek kapitałowy _ - powiedział PAP Jędrzejczyk.

_ Myślę, że na przełomie września i października będziemy mieli pierwsze sygnały, w którą stronę ten proces zmierza. Oczekujemy więcej za ten pakiet niż to co zapłaciliśmy TDC _ - dodał.

Wcześniej Jacek Krawiec, prezes PKN mówił, że koncern podejmie samodzielną sprzedaż pakietu akcji operatora, jeśli nie uzgodni wspólnej sprzedaży z pozostałymi polskimi akcjonariuszami.

Poza PKN akcje Polkomtela mają KGHM (24,39 proc.), PGE (21,85 proc.), Węglokoks (4,98 proc.). Papiery operatora sieci Plus ma także Vodafone (24,39 proc.)

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: pkn, kgh, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz