Notowania

pkn
27.06.2012 13:40

PKN Orlen jeszcze w tym roku może wyemitować transzę obligacji

PKN Orlen rozważa emisję niewielkiej transzy obligacji dla klientów detalicznych, o wartości 100-200 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen rozważa emisję niewielkiej transzy obligacji dla klientów detalicznych, o wartości 100-200 mln zł - poinformował dziennikarzy Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes spółki. Możliwe, że dojdzie do niej jeszcze w tym roku.

_ - Zastanawiamy się nad emisją obligacji dla klientów detalicznych. Mówimy tu o poziomie 100-200 mln zł, ale ostateczna wielkość uzależniona byłaby od popytu _ - powiedział Jędrzejczyk._ Rozważamy wariant, by do emisji doszło jeszcze w tym roku _ - dodał.

W środę PKN Orlen wprowadził do obrotu na Catalyst obligacje korporacyjne o wartości 1 mld zł wyemitowane w lutym tego roku. Termin zapadalności papierów wynosi 7 lat.
_ - Debiut obligacji na rynku Catalyst pozwoli koncernowi dotrzeć do szerszego grona inwestorów, co jest zgodne z długoterminową strategią dywersyfikowania finansowania działań PKN Orlen _ - poinformowała spółka w komunikacie.

Jędrzejczyk podczas debiutu poinformował, że spółka chce dywersyfikować źródła finansowania, tym bardziej, że w dłuższej perspektywie długoterminowe finansowanie bankowe może być coraz trudniej dostępne.

Wiceprezes potwierdził, że Orlen myśli o emisji w przyszłości również euroobligacji, zastrzegając, że nie są to plany na bieżący rok._ - Zastanawiamy się nad emisją euroobligacji. Warunkiem jest jednak odzyskanie ratingu inwestycyjnego _ - powiedział.

W przypadku emisji euroobligacji minimalną kwotą jest 500 mln euro. Cytowany wcześniej w prasie Jacek Matyjasik, dyrektor biura zarządzania finansami w PKN Orlen, informował, że emisja euroobligacji byłaby możliwa w 2015 roku.

Tagi: pkn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz