Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen nie wyklucza sprzedaży Możejek

0
Podziel się:

Według prezesa Jacka Krawca akcjonariusze oczekują od spółki, że Możejki będą przynosić zyski.

PKN Orlen nie wyklucza sprzedaży Możejek
(spółka)

PKN Orlen liczy, że w listopadzie otrzyma oferty na zakup swojej spółki zależnej Anwil a także wstępne oferty na pakiet akcji operatora komórkowej sieci Plus Polkomtela.

_ - Do końca listopada powinniśmy oczekiwać wstępnych ofert od potencjalnych inwestorów w sprawie pakietu akcji Polkomtela _ - powiedział prezes Jacek Krawiec w rozmowie z telewizją TVN CNBC Biznes.

Krawiec dodał, że rozmawia o przeprowadzeniu wspólnej transakcji z innymi polskimi udziałowcami Polkomtela (są to KGHM, PGE i Węglokoks), jednak są oni mniej zaawansowani w przygotowaniach do sprzedaży Polkomtela od PKN Orlen.

_ - Dla nas istotne jest, żeby sprzedać to za godziwą cenę i w miarę szybko, że względu nasze ograniczenia bilansowe _ - powiedział Krawiec. Dodał jednak, że ponieważ Polkomtel jednocześnie przygotowuje się do upublicznienia, to wszystkie opcje dotyczące sposobu sprzedaży i konfiguracji transakcji są otwarte.

Krawiec dodał, że PKN Orlen dąży do zamknięcia transakcji w tym roku, ale I kwartał 2010 r. również _ byłby znakomity _.

_ - Jeśli chodzi o Anwil proces sprzedażowy trwa, oczekujemy wstępnych ofert na początku listopada _ - powiedział Krawiec. Zaznaczył, że w przypadku Anwilu proces jest bardziej zaawansowany niż Polkomtela.

Prezes PKN Orlen nie wykluczył też sprzedaży rafinerii w Możejkach.

_ To jest ostateczność _ - powiedział Krawiec zapytany o możliwość wystawienia na sprzedaż rafinerii w Możejkach. Zaznaczył jednak, że nie można tego wykluczyć, bo akcjonariusze oczekują od spółki, że Możejki będą przynosić zyski.

W I połowie 2009 roku PKN Orlen miał 75,79 mln zł zysku netto wobec 2366,87 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 31471,94 mln zł wobec 40031,95 mln zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)