Notowania

pkn orlen
13.06.2013 10:08

PKN Orlen zakończył ważny zabieg

PKN Orlen zakończył pierwszy zabieg szczelinowania hydraulicznego na poziomym odcinku otworu poszukiwawczego zlokalizowanego w Syczynie na Lubelszczyźnie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen zakończył pierwszy zabieg szczelinowania hydraulicznego na poziomym odcinku otworu poszukiwawczego zlokalizowanego w Syczynie na Lubelszczyźnie - poinformował PKN Orlen._ _

_ - PKN Orlen zakończył z powodzeniem pierwszy zabieg szczelinowania hydraulicznego na poziomym odcinku otworu poszukiwawczego zlokalizowanego w Syczynie na Lubelszczyźnie. W ramach projektu, w ciągu 14 dni, szczelinowaniu poddane zostało 12 sekcji w odcinku horyzontalnym. To pierwszy tak złożony zabieg szczelinowania w Europie. Obecnie trwają przygotowania do przeprowadzenia testu produkcyjnego, którego wyniki pozwolą m.in. na ocenę wielkości przepływu gazu _ - napisano.

W komunikacie podano, że zabieg szczelinowania został przeprowadzony w warstwie skał łupkowych na głębokości 2.700 m. Kolejnym etapem prac jest test produkcyjny, w trakcie którego będą monitorowane i rejestrowane parametry gazu wypływającego z otworu.

_ - Jest to bardzo ważny krok w kierunku rozpoznania zasobów złóż na terenie koncesji 'Wierzbica'. Zabieg przebiegł bez zakłóceń, bezpiecznie i zgodnie z harmonogramem. Wnioski oceniające rezultaty wykonanych prac będziemy formułować po zakończeniu pomiarów i starannym przeanalizowaniu zgromadzonych danych _ - powiedział cytowany w komunikacie Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.

Do tej pory PKN Orlen zrealizował łącznie siedem odwiertów poszukiwawczych za gazem z łupków - pięć pionowych i dwa horyzontalne. W drugiej połowie 2013 roku spółka planuje kontynuację wierceń w kolejnych lokalizacjach, a także przeprowadzenie drugiego zabiegu szczelinowania hydraulicznego, tym razem w poziomym odcinku odwiertu w Berejowie na terenie koncesji Lubartów, w gminie Niedźwiada. Obecnie trwa przetarg na wykonawcę zabiegu.

Tagi: pkn orlen, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz