Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO Bank Hipoteczny planuje benchmarkową emisję listów zastawnych w euro 

0
Podziel się:
PKO Bank Hipoteczny planuje benchmarkową emisję listów zastawnych w euro 
bELxvxYR

PKO Bank Hipoteczny upoważnił HSBC, PKO Bank Polski, LBBW and UBS Investment Bank do współprowadzenia księgi popytu w potencjalnej, benchmarkowej emisji listów zastawnych denominowanych w euro, podał bank.

"Oczekuje się, że emisja listów zastawnych zostanie przeprowadzona po serii spotkań z inwestorami w instrumenty dłużne, w zależności od warunków rynkowych. (...) Przewiduje się także, że listy zastawne zaoferowane w ramach emisji będą miały średniookresowy termin zapadalności i rating Agencji Moody's na poziomie Aa3" - czytamy w komunikacie.

Spotkania rozpoczną się 13 września, a zakończą 18 września br.

bELxvxYT

Program przewiduje, że listy zastawne emitowane w jego ramach mogą być notowane równolegle na giełdach w Luksemburgu i w Warszawie.

PKO Bank Hipoteczny jest spółką w 100% zależną od PKO Banku Polskiego i specjalizuje się w złotowych kredytach mieszkaniowych. Głównym celem PKO Banku Hipotecznego jest pozyskanie długoterminowego finansowania poprzez emisję listów zastawnych. W sierpniu 2014 roku PKO Bank Polski otrzymał zgodę KNF na utworzenie banku hipotecznego, który w kwietniu 2015 roku rozpoczął działalność operacyjną.

bELxvxZu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)