Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKO BP wprowadził usługę rozliczeń bezpośrednich w walutach Singapuru i RPA

3
Podziel się:
PKO BP wprowadził usługę rozliczeń bezpośrednich w walutach Singapuru i RPA
bECMMrsR

PKO Bank Polski wprowadził usługę bezpośrednich rozliczeń w dolarze singapurskim i randzie południowoafrykańskim, podał bank.

Dolar singapurski (SGD) i rand południowoafrykański (ZAR) dołączyły do walut w których PKO BP prowadzi rozliczenia bezgotówkowe. Tym samym ich liczba w tabeli kursowej banku wzrosła do dwudziestu trzech. Płatności w nowych walutach klienci PKO BP mogą zlecać zarówno w kanałach elektronicznych jak i w oddziałach banku, podano w komunikacie.

"Udostępnienie bezpośrednich rozliczeń w SGD i ZAR jest kolejnym krokiem w realizacji strategii banku skierowanej na wspieranie ekspansji polskich firm na rynkach międzynarodowych, w tym w odległych regionach świata, takich jak Azja, Afryka czy Zatoka Perska. Mimo, że niektóre banki oferują te waluty w swoich tabelach kursowych, jesteśmy jedynym bankiem w Polsce, który bezpośrednio rozlicza płatności z partnerami w Singapurze i jednym z nielicznych oferujących bezpośrednie rozliczenie z RPA" - powiedział dyrektor Departamentu Bankowości Zagranicznej i Instytucjonalnej Radosław Ptaszek, cytowany w komunikacie.

bECMMrsT

Nawiązanie przez PKO BP bezpośrednich relacji z zagranicznymi instytucjami finansowymi powoduje brak konieczności uczestnictwa banków pośredniczących w procesie wymiany walut. Dzięki temu koszty przelewów walutowych ponoszone przez klientów są niższe, a transakcje są realizowane szybciej. Z rozliczeń w nowych walutach mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i korporacyjni.

"Wielu klientów PKO Banku Polskiego to przedsiębiorstwa już działające na światowych rynkach bądź firmy, które mają aspiracje do rozwoju działalności zagranicznej. Bank konsekwentnie wdraża strategię polegającą na wspieraniu firm prowadzących ekspansję. Jej elementem było uruchomienie w 2015 roku we Frankfurcie nad Menem oddziału korporacyjnego nakierowanego na obsługę polskich firm prowadzących działalność za zachodnią granicą. Kolejny oddział korporacyjny PKO Bank Polski uruchomił w kwietniu w 2017 roku w Czechach. W ofercie niemieckiego i czeskiego oddziału PKO Banku Polskiego znajduje się pełna paleta usług i produktów dla klientów korporacyjnych. Obejmuje ona m.in. bankowość transakcyjną (w tym międzynarodowy cash pooling)
, bankowość elektroniczną, produkty skarbowe, trade finance czy kredyty korporacyjne" - przypomniano.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 285,57 mld zł mld zł na koniec 2016 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

bECMMrtu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
User$
4 lata temu
akurat kurs do Singapuru mnie srednio interesuje xDD ale jeśli chodzi o np blokadę kart czasową, to kurde - mega, duze ułatwienie
tymonn
4 lata temu
fajnie ze sa jakies nowosci, ze bank sie jednak caly czas rozwija i wychodzi naprzeciw klientom
Rafek
4 lata temu
Co chwila cos nowego - brawo PKO, ze staracie sie "zaspokoajac" potrzeby klientow. Ja z tych kursow nie korzystam, ale wiem ze znajomi tak. Dzięki w ich imieniu
bECMMrtv