Notowania

budownictwo
16.08.2017 14:16

PKP wyremontują trasę Siedlce - Terespol. Trakcja z kontraktem na 400 mln zł

- Niedługo na całej trasie z Warszawy, przez Siedlce, aż do granicy w Terespolu pojedziemy z prędkością 160 km/h - zapowiada podsekretarz stanu w MIB Andrzej Bittel.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na całej trasie z Warszawy, przez Siedlce, aż do granicy w Terespolu pojedziemy z prędkością 160 km/h. PKP Polskie Linie Kolejowe zawarły z Trakcją PRKiI umowę na prace remontowe za ponad 417 mln zł netto. Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2020 roku.

"Inwestycja obejmuje głównie modernizację i przebudowę trzech stacji w Białej Podlaskiej, Małaszewiczach i Terespolu oraz przystanku Biała Podlaska Rozrządowa. Modernizacja stacji obejmie urządzenia sterowania ruchem kolejowym i system telekomunikacji" - czytamy w komunikacie PKP PLK.

Nowe Lokalne Centrum Sterowania Terespol, wyposażone w komputerowe urządzenia, ma zagwarantować bezpieczną i sprawną jazdę pociągów. Wymienionych zostanie m.in. 113 rozjazdów. Przebudowana będzie też sieć trakcyjna oraz tory. Po zakończeniu inwestycji pociągi pasażerskie pojadą z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h.

Pociągi będą jeździć szybciej

Za remont i modernizację będzie odpowiadać jedna z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego w Polsce, specjalizująca się w pracach na kolei - Trakcja PRKiI. Z umowy zawartej z PKP PLK wynika, że netto otrzyma w zamian 417 mln zł.

- Dzisiejsza umowa to kolejny przykład sprawnego realizowania Krajowego Programu Kolejowego. Już niedługo na całej trasie z Warszawy, przez Siedlce, aż do granicy w Terespolu pojedziemy z prędkością 160 km/h. Skróci się czas przejazdu i zwiększy komfort obsługi pasażerów na ostatnim odcinku tej trasy - komentuje podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Bittel.

Projekt finansowany jest częściowo z pieniędzy unijnych. Koszt zadania to dokładnie 417 mln 593 tys. 693,56 zł. Dofinansowanie unijne wynosi 354 mln 929 tys. 166,48 zł.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-08-2017

narodowiecNo to teraz będą szybko pisowcy wysyłać banderowcom towary - za darmo w ramach pomocy

16-08-2017

wawaBardzo słuszne działania MF. Trzeba wreszcie skończyć z tym eldorado dla oszustów !

16-08-2017

dobrze dobrzeNo i slusznie ! W Polsce juz nie ma sily na zydowych zlodzieji.Tak sie przyzwyczaili krasc i oszukiwac fiskusa,panstwo,mieszkancow w spoldzielniach … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)