Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Połączenie Santander Asset Management i Pioneer Investments planowane w 2016 r.

0
Podziel się:
Połączenie Santander Asset Management i Pioneer Investments planowane w 2016 r.

UniCredit, Banco Santander oraz Warburg Pincus i General Atlantic podpisały wiążącą umowę dotyczącą połączenia Santander Asset Management i Pioneer Investments oraz utworzenia tym samym globalnego gracza na rynku zarządzania aktywami w Europie i Ameryce Łacińskiej, podał UniCredit. Finalizacja transakcji ma nastąpić w 2016 r.

"W następnym etapie strony będą ubiegać się o niezbędne zgody o charakterze m.in. regulacyjnym na licznych rynkach, na których obie firmy są obecne. Oczekuje się, że pełne zamknięcie transakcji nastąpi w 2016 r." - czytamy w komunikacie.

O zawarciu wstępnej umowy informowano w kwietniu br. Według ówczesnych informacji, Santander będzie miał bezpośrednio 33,3% udziałów w nowej spółce, UniCredit 33,3% akcji oraz fundusze private equity Warburg Pincus i General Atlantic - 33,3% udziałów.

Nowa spółka pod nazwą Pioneer Investments będzie zarządzała aktywami o wartości ok. 353 mld euro (wg stanu na koniec 2014 r.)

Działalność Pioneera w Stanach Zjednoczonych nie będzie uwzględniona w nowej spółce, ale będzie własnością UniCredit (50%) oraz Warburg Pincus i General Atlantic (50%).

Santander Asset Management, dzięki obecności w 11 krajach, posiada majątek pod zarządzaniem wysokości 172,5 mld euro we wszystkich typach instrumentów inwestycyjnych. Spółka jest silnym lokalnym graczem w Europie oraz krajach Ameryki Łacińskiej.

Pioneer Investments jest obecny w 28 krajach i zarządza kwotą 225 mld euro aktywów, podzielone równo pomiędzy produkty zastrzeżone dla sieci dystrybucji UniCredit oraz sprzedawane przez innych pośredników i instytucje na całym świecie. W 2014 r. Pioneer miał ponad 13 mld euro globalnej sprzedaży netto, co uplasowało spółkę wśród pierwszych 5 graczy zarządzających aktywami w Europie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)