Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polimex sprzeda nieruchomości i udziały w spółce zależnej

0
Podziel się

Na podstawie aneksu Polimex i jego spółki zależne zobowiązały się do 31 grudnia 2013 r. sprzedać nieruchomości uzgodnione z wierzycielami.

Polimex sprzeda nieruchomości i udziały w spółce zależnej
bEpOkFzF

Polimex-Mostostal oraz jego spółki zależne podpisały 31 października 2013 r. warunkowe umowy sprzedaży nieruchomości, m.in. w Krakowie i Warszawie, za łączną kwotę ponad 85 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Ponadto Polimex zawarł z Merkury - Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych warunkową umowy sprzedaży udziałów w spółce _ Zarząd Majątkiem Górczewska _ za 25 mln zł. W majątku sprzedawanej spółki znajduje się obiekt handlowy oraz budynek biurowy w Warszawie.

_ W odniesieniu do każdej (..) warunkowej umowy sprzedaży czy warunkowej umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości, lokali mieszkalnych oraz udziału we współwłasności lokalu niemieszkalnego, jeżeli do dnia 31 grudnia 2013 roku (włącznie) nie dojdzie do spełnienia się wszystkich warunków przewidzianych w danej umowie, a kupujący nie zrzeknie się danego warunku, wówczas dana umowa ulegnie automatycznemu rozwiązaniu z upływem 31 grudnia 2013 roku. Na mocy postanowień każdej umowy, kupującemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w terminie do dnia 31 grudnia 2013 r. _ - napisano w komunikacie.

bEpOkFzH

Dotyczy to również sprzedaży udziałów w spółce zależnej. 25 października Polimex-Mostostal podpisał z bankami i obligatariuszami aneks do umowy w sprawie zasad obsługi zadłużenia finansowego, zgodnie z którym ostateczna data spłaty zadłużenia Polimeksu została przesunięta do 31 grudnia 2019 r. Spłata zadłużenia będzie dokonywana w latach 2016-2019 zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z wierzycielami.

Na podstawie aneksu Polimex i jego spółki zależne zobowiązały się do 31 grudnia 2013 r. sprzedać nieruchomości uzgodnione z wierzycielami. Spółka oczekuje wpływów z pakietowej sprzedaży tych nieruchomości w kwocie powyżej 200 mln zł.

Polimex będzie nadal sprzedawał aktywa, które nie są kluczowe w jego działalności. Zbywane aktywa będą obejmować oprócz nieruchomości, akcje i udziały w spółkach zależnych, zbędny majątek rzeczowy lub zorganizowane części przedsiębiorstwa. Spółka zobowiązana jest do uzyskania kwoty nie mniejszej niż 600 mln zł z tytułu sprzedaży zbywanych aktywów. Do tej pory spółka pozyskała ponad 258 mln zł.

bEpOkFAi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)