Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polimex zbuduje Muzeum Historii Żydów Polskich

0
Podziel się

Konsorcjum firm Polimex-Mostostal i Interbud-West zwyciężyło w przetargu na zbudowanie Muzeum Historii Żydów Polskich.

Polimex zbuduje Muzeum Historii Żydów Polskich
(PAP/EPA)
bEhgmAaJ

Konsorcjum firm Polimex-Mostostal i Interbud-West zwyciężyło w przetargu na zbudowanie Muzeum Historii Żydów Polskich - poinformowała rzeczniczka Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta, Julia Matuszewska.

Zwycięzca przetargu, jak wyjaśniła Matuszewska, złożył najkorzystniejszą ofertę - ma zbudować muzeum za nieco ponad 152 mln zł.

Inne firmy, które złożyły ofertę, to: konsorcjum Warbudu ze spółkami KARMAR i KEM - 163 mln zł, Budimex Dromex - 164,5 mln zł, konsorcjum firm Eiffage MITEX i Strabag - 169,5 mln zł oraz konsorcjum firm Sando Budownictwo Polska i Construcciones Sanchez Dominguez-Sando, które zażądało najwięcej - 217,5 mln zł - poinformowała rzeczniczka w przesłanym PAP komunikacie.

bEhgmAaL

Przegrani w przetargu będą mieli prawo w ciągu siedmiu dni odwołać się od decyzji komisji. Jeżeli nie będzie protestów, umowa na budowę muzeum zostanie podpisana przed końcem maja. Rozpoczęcie prac nastąpi wówczas na początku czerwca 2009 roku.

_ Realizacja inwestycji według umowy ma potrwać 33 miesiące od daty podpisania umowy. Muzeum Historii Żydów Polskich przez kolejne trzy miesiące ma wyposażyć budynek, urządzić ekspozycje oraz uzyskać decyzję na użytkowanie _ - poinformowała Matuszewska.

Muzeum Historii Żydów Polskich zostanie zbudowane w Warszawie na placu przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. W 2007 r. uroczyście wmurowano akt erekcyjny placówki. Stała ekspozycja w Muzeum ma zostać otwarta w 2010 roku.

Budowę sfinansują po połowie miasto Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wcześniej planowano, że każda z tych instytucji przeznaczy na inwestycję po 40 mln zł, ostatecznie zarezerwowano na ten cel po 117,5 mln zł.

bEhgmAaR
bEhgmAbm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)