Notowania

budownictwo
20.04.2016 11:25

Polnord: Budimex nowym generalnym wykonawcą bud. A2 i A3 w Brzozowym Zakątku

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka zależna Polnordu "Śródmieście Wilanów" po uprzednim wypowiedzeniu umowy na inwestorstwo zastępcze budynków A2 i A3 inwestycji Brzozowy Zakątek z Korporacją Budowlaną DOM podpisała umowę na generalne wykonawstwo inwestycji z Budimexem, poinformowała spółka.

"Zmiana ta związana jest bezpośrednio z realizacją nowej strategii Polnord" - czytamy w komunikacie.

Realizując przyjętą w marcu nową strategię, grupa kapitałowa Polnord podjęła działania mające na celu optymalizację kosztową projektów, w tym m.in. analizę zawartych kontraktów dotyczących realizacji poszczególnych inwestycji. Zarząd zmienił koncepcję prowadzenia realizacji projektów inwestycyjnych poprzez ograniczenie kompleksowego zlecania realizacji inwestycji w systemie inwestorstwa zastępczego na rzecz generalnego wykonawstwa, podano także.

"Zgodnie z zapowiedziami, rozpoczęliśmy działania, których celem jest zwiększenie rentowności poszczególnych projektów. Od połowy stycznia do połowy marca 2016 roku przeprowadziliśmy wstępne postępowanie przetargowe dotyczące m.in. realizacji inwestycji Brzozowy Zakątek. W realizowanym postępowaniu dwóch oferentów złożyło oferty konkurencyjne w stosunku do KB Dom; przy czym zaproponowane ceny są na zdecydowanie niższym poziomie, co zdecydowało o wyborze najkorzystniejszej z owych dwóch ofert. Nasze oszczędności z tego tytułu sięgną więc znaczących kwot, co w istotny sposób wpłynie na naszą marżę" - powiedział prezes Dariusz Krawczyk, cytowany w komunikacie.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie m.in. w: Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Łodzi.

Budimex - jedna z największych spółek budowlanych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. Do grupy Budimex należą m.in.: Budimex Nieruchomości oraz Mostostal Kraków. W 2015 r. Budimex miał 5,13 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz