Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska spółka nadal będzie działać w Senegalu. Jest decyzja tamtejszych władz

0
Podziel się:

Koncesja poszukiwawcza fosforytów i substancji powiązanych w regionie Kebemer (Region De Louga) została przedłużona o kolejne trzy lata.

Polska spółka nadal będzie działać w Senegalu. Jest decyzja tamtejszych władz
(materiały prasowe Grupy Azoty)

Ministerstwo Przemysłu i Górnictwa Senegalu przedłużyło African Investment Group (AFRIG) - spółce zależnej Zakładów Chemicznych Police - koncesję poszukiwawczą fosforytów w regionie Kebemer o trzy lata. Instytucja nie przedłużyła jednak koncesji na złożu Kayar Offshore.

Koncesja poszukiwawcza fosforytów i substancji powiązanych w regionie Kebemer (Region De Louga) została przedłużona o kolejne trzy lata począwszy od dnia 9 lipca 2016 roku.

"Obecna, przedłużona koncesja obejmuje obszar około 472 km kwadratowych. W okresie obowiązywania nowej koncesji (3 lata), AFRIG S.A. jest zobowiązana do poniesienia wydatków na poszukiwania w kwocie 3 mln dolarów" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie AFRIG prowadzi działania zmierzające do uzyskania koncesji wydobywczej w regionie Kebemer, podano także.

Ministerstwo nie przedłużyło natomiast koncesji poszukiwawczej na terenach przybrzeżnych minerałów ciężkich i substancji powiązanych na złożu Kayar Offshore (Region De Dakar), która obejmowała ilmenit jako składnik główny, rutyl oraz cyrkon.

"Szacunek zasobów minerałów wykonany przez AFRIG S.A. wykazał, że ponoszenie znacznych kosztów na ich poszukiwania jest zbyt ryzykowne. Tym samym spółka AFRIG S.A. nie spełniła warunków w zakresie wydatkowania kwoty minimalnej w tym zakresie określonej w koncesji poszukiwawczej, co stało się podstawą wyżej wymienionej decyzji odmownej Ministerstwa Przemysłu i Górnictwa Senegalu" - czytamy dalej.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)