Notowania

acp
24.11.2009 09:17

Prezes Asseco uspokaja: W spółce nic złego się nie dzieje

Adam Góral wyjaśnił, że wcześniejsze wypowiedzi przedstawicieli spółki odnośnie wyników nie stanowiły prognozy na 2009 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco/Materiały prasowe)

_ - Asseco Poland ma bardzo dobre perspektywy i w spółce nie dzieje się nic co mogłoby zaniepokoić inwestorów. Jedynym powodem poniedziałkowego komunikatu Asseco Poland była chęć wyjaśnienia, że wcześniejsze wypowiedzi przedstawicieli spółki odnośnie wyników nie stanowiły prognozy na 2009 r. _ - poinformował Adam Góral, prezes Asseco Poland.

_ - Jedynym powodem dzisiejszego komunikatu był fakt, że nasze wypowiedzi zostały zinterpretowane jako prognoza zysku w rozumieniu obowiązujących przepisów, a w rzeczywistości taką prognozą nie były _ - dodał.

Zarząd Asseco Poland w poniedziałkowym komunikacie wyjaśnił, że wypowiedzi przedstawicieli spółki na konferencjach prasowych po wynikach za drugie półrocze i III kwartał o spodziewanych wynikach w 2009 r. nie były oficjalnymi prognozami zarządu, a jedynie zapewnieniem, że spółka pomimo trudnych uwarunkowań rynkowych osiągnie dobre rezultaty w 2009 roku.

_ - Jeżeli z jakichkolwiek powodów jakikolwiek podmiot uznał lub mógł uznać ww. wypowiedzi Prezesa Zarządu Asseco Poland SA za prognozę zysku w rozumieniu przepisu art.2 pkt.10) rozporządzenia Komisji Wspólnoty (WE) nr 809/2004 z dnia 24 kwietnia 2004r., Prezes Zarządu jak też cały Zarząd spółki niniejszym te wypowiedzi odwołuje z zastrzeżeniem zawartym w zdaniu następnym. Odwołanie wypowiedzi Prezesa Zarządu nie dotyczy stwierdzenia, że spółka będzie dążyła do osiągnięcia jak njlepszych wyników _ - napisało Asseco w komunikacie.

Tagi: acp, art, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz