Notowania

giełda
06.07.2017 17:32

Projekt PBKM ma pozytywną rekomendację NCBiR dot. dofinansowania 13,7 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Projekt Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) "Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego" znalazł się na 1 miejscu na liście 13 projektów przedsiębiorstw rekomendowanych do dofinansowania przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) kwotą 13,7 mln zł, poinformowała spółka.

"Całkowity koszt projektu ma wynieść ok. 23,9 mln zł, natomiast kwota wnioskowanego dofinansowania to ok. 13,7 mln zł. Zgodnie z informacjami NCBiR, rekomendowana kwota dofinansowania może ulec zmianie w wyniku technicznej weryfikacji wniosku o dofinansowanie.

Jednocześnie Spółka wyjaśnia, że zawarcie umowy o dofinansowanie projektu uzależnione jest od uzyskania niezbędnych zgód korporacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Projekt znalazł się na 1. miejscu na liście 13 projektów przedsiębiorstw rekomendowanych do dofinansowania w ramach programu sektorowego InnoNeuroPharm (przy czym o dofinansowanie ubiegały się 23 podmioty), podano także.

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz