Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:
Przegląd informacji ze spółek

Spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające transakcję sprzedaży aktywów EDF w Polsce na rzecz Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), poinformowała spółka.

Mennica Polska otrzymała zbiorcze zamówienie na dostawy monet dla Narodowego Banku Polskiego na 2018 r. o łącznej szacunkowej wartości ponad 95,18 mln zł, podała spółka.

Zamet Industry odnotował 0,72 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 16,09 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Idea Leasing, spółka stowarzyszona z Idea Bank, podpisała plan połączenia z Getin Leasing, poinformował Idea Bank. Po rejestracji połączenia firma będzie funkcjonowała pod nazwą Idea Getin Leasing.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) złożyło wiążącą ofertę na rezerwację przepustowości w okresie od 1 października 2022 r. do 30 września 2037 r. w ramach II fazy procedury Open Season projektu Baltic Pipe, podała spółka. Zobowiązanie określono na kwotę o wartości szacunkowej 8,1 mld zł.

Zarząd Archicom rekomenduje wypłatę zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za rok 2017 w wysokości 0,21 zł na akcję, poinformowała spółka.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podtrzymuje plany przekazania szybów Jas II, Jas IV i Jas VI do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) i zakłada utrzymanie żywotności ruchu "Jastrzębie" do roku 2025, podała spółka.

Do portu w Gdańsku dopłynął tankowiec Almi Explorer z blisko 100 tys. ton amerykańskiej ropy naftowej WTI, która zostanie skierowana do przerobu w płockiej rafinerii PKN Orlen, poinformowała spółka. Jest to pierwszy ładunek ropy naftowej, który trafił do Polski z USA po zniesieniu przez ten kraj wieloletniego embarga na eksport tego surowca, dodano.

Grupa Azoty po due diligence zdecydowała o niekontynuowaniu udziału w procesie objęcia akcji w chorwackiej spółce Petrokemija, podała grupa.

Sare miało 33,11 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, 4,19 mln zł EBITDA i 2,09 mln zł zysku netto w okresie I-III kw. 2017 r., podała spółka, prezentując wstępne dane.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) wyemitował drugą z zapowiedzianych serię AA obligacji podporządkowanych z siedmioletnim okresem zapadalności, poinformował bank. Łączna wartość nominalna obligacji serii AA2 wynosi 65,786 mln zł, dodano.

Synektik włączył pierwszego pacjenta do II fazy badań klinicznych kardioznacznika - radioznacznika do diagnostyki perfuzji mięśnia sercowego (MPI), podała spółka.

Polnord nabył nieruchomości w Gdańsku o łącznej powierzchni 8,4 tys. m2 i oczekuje, że dadzą one możliwość wybudowania 60 apartamentów wakacyjnych, podała spółka.

Budimex zawarł z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 Ostrów Mazowiecka - Szczuczyn na odcinku węzeł Stawiski (bez węzła) - początek obwodnicy Szczuczyna za 278,16 mln zł netto, podała spółka.

CEZ zdecydował o przyjęciu oferty spółki Sigda w procesie sprzedaży elektrowni cieplnej Warna w Bułgarii, podała spółka.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Rafako sporządzony na potrzeby oferty publicznej 42,5 mln akcji zwykłych na okaziciela serii K o wartości nominalnej 2 zł każda, oferowanych z zachowaniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz ubieganiem się o dopuszczenie i wprowadzenie 84 931 998 jednostkowych praw poboru do akcji serii K, podała spółka.

Wyniki Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w IV kwartale br. będą pod presją wydatków na przygotowanie do MIFID II, poinformował wiceprezes Jacek Fotek.

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) uważa poszukiwanie dróg do dalszego zyskownego wzrostu za jedno z głównych wyzwań przyszłego roku, poinformował prezes Marek Dietl. Rozważa budowę ramienia technologicznego.

Prairie Mining Limited oczekuje, że studium przygotowywane przez China Coal dla kopalni Jan Karski zostanie ukończone w ciągu najbliższych miesięcy, podała spółka.

GPW kontynuuje prace nad przygotowaniem aktualizacji strategii dla grupy, poinformował prezes Marek Dietl.

Konsalnet bardzo pozytywnie ocenia regulacje wprowadzone w branży ochrony osób i mienia w 2016 i 2017 r., aczkolwiek uważa, że przed kolejnymi zmianami należy wyciągnąć wnioski i nie wprowadzać dalszych regulacji wcześniej niż w 2019-2020 r., poinformował ISBnews.tv prezes Jacek Pogonowski.

Prime Car Management (PCM) podjął decyzję o przystąpieniu do negocjacji z ING Bankiem Śląskim oraz mBankiem dotyczących ustalenia możliwości i szczegółowych warunków pozyskania finansowania zewnętrznego w ramach wieloletniego programu emisji zabezpieczonych obligacji do łącznej wartości nominalnej nieprzekraczającej 500 mln zł, poinformowała spółka.

Giełda Papierów Wartościowych (GPW) odnotowała 47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 39,53 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Towarowej Giełdy Energii (TGE) powołało Piotra Zawistowskiego na prezesa TGE, poinformowała spółka.

Rada nadzorcza banku BGŻ BNP Paribas wyraziła zgodę na zbycie 100% udziałów spółki BGŻ BNP Paribas Faktoring na rzecz BNP Paribas S.A. - francuskiej spółki akcyjnej i akcjonariusza większościowego banku za 10,41 mln zł, podała spółka. Szacuje się, że sprzedaż udziałów wpłynie negatywnie na skonsolidowany wynik netto w IV kwartale 2017 roku (ok. 8,9 mln zł).

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)