Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się:

Zarząd BGŻ BNP Paribas podejmie dodatkowe działania mające na celu spełnienie nowych wymogów regulacyjnych i w związku z tym planuje podwyższenie kapitału zakładowego poprzez przeprowadzenie emisji nowych akcji, podał bank. Podwyższenie kapitału powinno zostać zrealizowane w ciągu najbliższych 6 miesięcy pod warunkiem uzyskaniu wszelkich zgód. 

Przegląd informacji ze spółek

Liczba akcji Unipetrol a.s., które zgłoszono do sprzedaży w odpowiedzi na ogłoszenie przez PKN Orlen dobrowolnego warunkowego wezwania stanowi 31,05% kapitału zakładowego spółki, podał Orlen.

Zarząd 4Mobility podjął decyzję o uruchomieniu usług car sharing w Poznaniu do końca lutego 2018 r., podała spółka.

Asbisc Enterprises Plc podniósł prognozę wyników finansowych na 2017 rok i szacuje zysk netto po opodatkowaniu na poziomie pomiędzy 6,8 mln USD a 7 mln USD, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie pomiędzy 1,48 mld USD a 1,49 mld USD podała spółka.

Spółka celowa Marvipol Development podpisała z Panattoni Development Europe pakiet dokumentów - m.in. umowę deweloperską - dotyczących realizacji i finansowania projektu, polegającego na budowie magazynu w okolicy Warszawy, podała spółka.

Grupa Azoty podpisała umowę ramową na dostawy amoniaku ciekłego ze spółką zależną - Grupą Azoty Zakłady Chemiczne Police, podała spółka. Szacunkowa wartość umowy wynosi około 113 mln zł netto rocznie.

Enter Air i Sunvil International Sales, brytyjskie biuro podróży działające pod marką Sunvil Holidays, zawarły umowę o współpracy na sezon Lato - Jesień 2018. Szacunkowa wartość podpisanej umowy wynosi 6,4 mln USD (ok. 21,4 mln zł), podała spółka.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) uchyliła decyzję nakładającą na spółkę Wikana karę pieniężną w wysokości 200 tys. zł i nałożyła na Wikanę karę pieniężną w wysokości 150 tys. zł m.in. za naruszenie obowiązków informacyjnych określonych w art. 56 ustawy o ofercie, poinformowała komisja.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podtrzymała karę dla Fundacji Przystań w Ścinawie w wysokości 40 tys. zł, nałożyła 120 tys., kary na Essevea Limited z siedzibą na Cyprze i utrzymała decyzję o wykluczeniu z obrotu regulowanego akcji spółki B3System, podała Komisja.

Rada nadzorcza Energi powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Alicji Barbarze Klimiuk po rezygnacji Daniela Obajtka, podała spółka.

Skonsolidowany zysk netto ES-Systemu wzrósł o 106,7% r/r do ok. 6,8 mln zł w 2017 r. według wstępnych danych, podała spółka.

Elektrobudowa prognozuje 959,7 mln zł skonsolidowanych przychodów i 46 mln zł zysku netto w 2018 r., podała spółka.

Akcjonariusze Synthosu zdecydowali na walnym zgromadzeniu o przywróceniu akcjom spółki formy dokumentu i wycofaniu ich z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, wynika z podjętych uchwał.

Anonimowy klient kupił ponad 240-metrowy apartament na jednym z najwyższych pięter Złotej 44 w Warszawie za blisko 11 mln zł, poinformowali inwestorzy. Anonimowy klient kupił ponad 240-metrowy apartament na jednym z najwyższych pięter Złotej 44 w Warszawie za blisko 11 mln zł, poinformowali inwestorzy.

Orange Polska przejęła część sieci światłowodowej lokalnego operatora Nettelekom w Kielcach , poinformował Orange.

Setanta ASI zamierza wprowadzić spółkę portfelową City Inspire na rynek NewConnect, podała Setanta. Przed debiutem planowana jest emisja akcji.

Steffen Heeger obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. medycznych (chief medical officer) w Selvicie, poinformowała spółka. Wcześniej związany był m.in. notowaną na giełdzie we Frankfurcie niemiecką firmą biotechnologiczna specjalizująca się w nowotworach układu krwiotwórczego - Morphosys AG oraz firmą farmaceutyczną Merck Serono, dodano.

Nikodem Iskra został powołany do pełnienia funkcji prezesa Abadon Real Estate, poinformowała spółka.

Rada nadzorcza PKN Orlen odwołała ze składu zarządu z dniem 5 lutego br. prezesa zarządu Wojciecha Jasińskiego, wiceprezesa zarządu Mirosława Kochalskiego oraz członka zarządu ds. inwestycji i zakupów Marię Sosnowską, podała spółka. Na tym samym posiedzeniu RN powołała z dniem 6 lutego Daniela Obajtka na prezesa zarządu, a także delegowała Józefa Węgreckiego do czasowego wykonywania czynności członka zarządu ds. inwestycji i zakupów do czasu powołania członka zarządu na to stanowisko, przy czym na okres nie dłuższy niż trzy miesiące, dodano.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)