Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przychody grupy Hawe przekroczą 300 milionów rocznie

0
Podziel się:

W ciągu 2-3 tygodni grupa będzie formalnie gotowa do rozpoczęcia procesu wniesienia Hawe Telekom do Mediatela.

Przychody grupy Hawe przekroczą 300 milionów rocznie
(HAWE S.A.)

Przychody grupy Hawe zarówno w 2014, jak i w 2015 roku przekroczą poziom 300 mln zł. W ciągu 2-3 tygodni grupa będzie formalnie gotowa do rozpoczęcia procesu wniesienia Hawe Telekom do Mediatela - poinformował Krzysztof Witoń, prezes Hawe.

_ - Zarówno w 2014, jak i 2015 roku grupa Hawe powinna zanotować ponad 300 mln zł. Stanie się tak dzięki uwzględnieniu wyników spółki ORSS _ - powiedział Witoń.

_ - Nie zamierzamy jednak publikować dokładnych prognoz. Choć zdradzę, że wyniki za 2013 rok na poziomie sprzedaży różniły się od naszych założeń o kilkanaście procent, zaś na poziomach wynikowych jedynie o kilka procent _ - dodał.

Poprzez spółkę ORSS grupa Hawe realizuje dwa projekty budowy 4.263 km sieci szerokopasmowej w województwie warmińsko-mazurskim i podkarpackim. Łączna wartość obu kontraktów to 510 mln zł netto.

_ - Przekroczyliśmy już próg 5 proc. zaawansowania projektu na Mazurach. Zgodnie z planem do września 2015 roku cały projekt zakończymy _ - powiedział.

_ - Jeśli chodzi o Podkarpacie to kończymy sprawy związane z dokumentacją i prace rozpoczniemy lada dzień. Ogólnie wszystko idzie zgodnie z planem _ - dodał.

Prezes Witoń poinformował, że w ciągu 2-3 tygodni grupa Hawe będzie formalnie gotowa do rozpoczęcia procesu zmierzającego do wniesienia Hawe Telekom do Mediatela.

_ - W ciągu najbliższych 2-3 tygodni powinniśmy zakończyć aktualizację wycen i fairness opinion. Następnie zwrócimy się o zgodę do akcjonariuszy. Spodziewam się, że cały proces zamkniemy w II lub w III kw. 2014 r. _ - powiedział.

W grudniu Hawe podało, że wniesie do Mediatela spółkę Hawe Telekom, obejmując w zamian nowe akcje Mediatela. Cały proces związany jest z pozyskiwaniem kapitału na budowę sieci światłowodowej doprowadzanej bezpośrednio do mieszkania, domu jednorodzinnego lub biura klienta.

Pod koniec ubiegłego roku Hawe poinformowało również, że podpisało z PIR list intencyjny w sprawie potencjalnej wspólnej inwestycji, polegającej na doprowadzeniu sieci światłowodowej do 870 tys. mieszkań w całej Polsce._ - Prace nad przygotowaniem tej inwestycji idą zgodnie z planem _ - powiedział Witoń.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)