Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Puławy i Vattenfall dogadały się w sprawie budowy elektrowni

0
Podziel się:

Zamiarem firm jest budowa i eksploatacja elektrowni lub elektrociepłowni o mocy powyżej 1400 MWe.

Puławy i Vattenfall dogadały się w sprawie budowy elektrowni
(ajok/cc/flickr)

ZA Puławy i Vattenfall Generation Poland podpisały umowę określającą warunki współpracy firmy przy budowie elektrowni o mocy powyżej 1400 MWe.

_ Zarząd Zakładów Azotowych Puławy SA informuje, że w związku z zawartym porozumieniem z Vattenfall Poland Spółka z o.o. w sprawie wybudowania elektrowni (raport bieżący 60/2008 z 23 grudnia 2008 r.) w dniu 23 kwietnia 2010 r. została podpisana z Vattenfall Generation Poland sp. z o.o. umowa określająca warunki współpracy partnerów: Zakładów Azotowych Puławy SA oraz Vattenfall Generation Poland sp. z o.o. przy realizacji przedsięwzięcia energetycznego _ - napisano w raporcie.

Zamiarem firm jest budowa i eksploatacja elektrowni lub elektrociepłowni o mocy powyżej 1400 MWe. W raporcie z 16 czerwca 2009 roku Puławy informowały o otrzymaniu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych Operator SA warunków przyłączenia elektrowni.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach spółki celowej. Zgodnie z umową, ZA Puławy mają wnieść do tej spółki aport w postaci nieruchomości, na której inwestycja będzie realizowana.

Budowa elektrowni jest uzależniona m.in. od sporządzenia studium wykonalności, wstępnego raportu z oceny oddziaływania inwestycji na środowisko oraz spełnienia szeregu warunków formalnych.

Spełnienie warunków formalnych powinno nastąpić do 30 czerwca 2012 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)