Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PZU: Instytucje chciały kupić dziewięć razy więcej akcji

0
Podziel się:

Wcześniej minister skarbu mówił, że nadsubskrypcja jest ponad czterokrotna.

PZU: Instytucje chciały kupić dziewięć razy więcej akcji
(kprm.gov.pl)

aktualizacja 11:45

Nadsybskrypcja w transzy indstytucjonalnej w ofercie akcji PZU była dziewięciokrotna, a wśród inwestorów instytucjonalnych 59 proc. stanowią krajowi, a 41 proc. zagraniczni - poinformował resort skarbu w komunikacie.

W ofercie wzięły udział instytucje działające na trzech kontynentach, w tym największe światowe fundusze emerytalne oraz fundusze suwerenne i uniwersyteckie.

Wcześniej minister skarbu Aleksander Grad powiedział, że _ obecnie nadsubskrypcja w transzy inwestorów instytucjonalnych wynosi dużo ponad cztery razy _, a cena sprzedaży w tej transzy zostanie opublikowana w piątek.

W piątek ma zostać podana struktura transzy instytucjonalnej.

W czwartek kończy się budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, a przyjmowanie zapisów w tej transzy ma odbywać się od 30 kwietnia do 5 maja.

Grad zapowiedział wcześniej, że 7-8 maja zostanie podany termin debiutu PZU na giełdzie. W prospekcie informowano, że debiut nastąpi do 14 maja.

Cena sprzedaży akcji PZU dla inwestorów instytucjonalnych została ustalona na poziomie 312,5 zł, czyli na takim samym, jak dla inwestorów indywidualnych i dla osób uprawnionych.

Ostateczna cena sprzedaży akcji PZU jest równa ustalonej wcześniej na potrzeby zapisów dla inwestorów indywidualnych cenie maksymalnej. Jest to także górny pułap wyznaczonego wcześniej przedziału cenowego akcji PZU, który dla inwestorów instytucjonalnych wynosił 283,5 - 312,5 złotych.

PZU poinformowało również, że inwestorzy instytucjonalni obejmą 18.686.817 akcji PZU, indywidualni 7.058.582 akcji, a osoby uprawnione 73.938 akcji ubezpieczyciela.

Ostateczna liczba akcji sprzedawanych w ofercie wynosi 25.819.337, z czego spółka celowa Kappa sprzeda 12.866.492 akcje, Eureko 8.635.230 akcje, a Skarb Państwa 4.317.615 akcji.

Według nieoficjalnych informacji w transzy instytucjonalnej nadsubskrypcja na akcje PZU jest ponad siedem razy wyższa niż oferowana pula akcji.

W czwartek zakończyła się budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, a przyjmowanie zapisów w tej transzy ma odbywać się od 30 kwietnia do 5 maja.

Minister skarbu Aleksander Grad zapowiedział wcześniej, że 7-8 maja zostanie podany termin debiutu PZU na giełdzie. W prospekcie informowano, że debiut nastąpi do 14 maja.

Minister skarbu informował też, że w transzy inwestorów indywidualnych zapisy na akcje PZU złożyło ponad 250 tysięcy osób, a średni zapis dokonany przez inwestora opiewał na 28 akcji. W transzy tej nie było potrzeby przeprowadzania redukcji zleceń.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)