Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PZU może wypłacać wyższe dywidendy

0
Podziel się:

Obecnie ubezpieczyciel przeznacza 25-45 proc. skonsolidowanego zysku na dywidendę.

PZU może wypłacać wyższe dywidendy
(PZU)

- _ PZU może po prywatyzacyjny rekord Emila Wąsacza? Aleksander Grad w rozmowie z Money.pl.">giełdę zmienić w górę swoją politykę dywidendową, zakładającą obecnie przeznaczanie 25-45 proc. skonsolidowanego zysku na dywidendę _ - poinformował prezes PZU Andrzej Klesyk.

Spółka podawała też, że w przyszłości poziom wypłaty dywidendy będzie zależeć również od stanowiska Skarbu Państwa. Minister skarbu Aleksander Grad mówił wcześniej, że MSP będzie _ z żelazną konsekwencją trzymać się tego poziomu w tym roku i w latach następnych _.

_ - Nasza pozycja kapitałowa jest bardzo silna, codziennie generujemy dodatkowy kapitał i gotówkę. Po IPO możemy siąść z radą nadzorczą, a potem także z akcjonariuszami na WZA i być może zaproponujemy inną politykę dywidendową. Natomiast będzie to zależało od trzech czynników. Po pierwsze są to regulacje ostrożnościowe, po drugie liczymy na pewne reformy w Polsce, które pozwoliłyby na powiększenie naszego biznesu, po trzecie liczymy na akwizycje w Europie _ - powiedział dziennikarzom Klesyk.

_ - Trudno zmieniać politykę dywidendową w dół, gdy spółka generuje tak dużo gotówki i kapitału. Wydaje mi się, że oczekiwania rynku są wręcz przeciwne, że spółka powinna wypłacać więcej _ - dodał prezes PZU.

Klesyk poinformował, że zarząd będzie chciał przedstawić akcjonariuszom ewentualne plany nowej polityki dywidendowej, jednak nie stanie się to na tegorocznym, czerwcowym WZA, a na przyszłorocznym, także poświęconym między innymi zatwierdzeniu sprawozdania finansowego.

PZU w prospekcie podawał, że będzie przeznaczał na dywidendę nie mniej niż 25 proc. i nie więcej niż 45 proc. skonsolidowanego zysku netto.

CZYTAJ WIĘCEJ O PZU I OFERTACH SKARBU PAŃSTWA:
*Akcje PZU będą lepsze od lokat * Wszystko wskazuje na to, że na pierwszej sesji inwestorzy będą mogli zarobić nawet kilkanaście procent na akcjach PZU. Czy jednak w dłuższym terminie ten zysk będzie się powiększał?
*Nawet 200 tysięcy chętnych na akcje PZU * Wejście narodowego ubezpieczyciela na warszawską giełdę będzie najprawdopodobniej największym debiutem w jej historii. Czy inwestorzy indywidualni zarobią na akcjach PZU?
*Tauron liczy na 4 miliardy złotych z giełdy * Grupa energetyczna Tauron, której giełdowy debiut planowany jest na połowę tego roku, spodziewa się pozyskania z rynku około 4 mld zł, które zamierza przeznaczyć na projekty zapisane w strategii grupy - potwierdził prezes spółki Dariusz Lubera.
*Grad: Ponad tysiąca firm nikt nie chce kupić * Czy szef resortu skarbu ma za złe premierowi straszenie dymisją? Jak zamierza zrealizować 25 miliardów złotych przychodów dla budżetu? Dlaczego nie sprzedał GPW Niemcom? I czy chciałby pobić prywatyzacyjny rekord Emila Wąsacza? Aleksander Grad w rozmowie z Money.pl.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)