Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Radpol planuje przejęcie i nie wyklucza emisji

0
Podziel się:

Spółka poszukuje firm z branży przesyłu energii i nie wyklucza, że w przypadku dużego projektu akwizycyjnego może zdecydować się na emisję.

Radpol planuje przejęcie i nie wyklucza emisji
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*_ - Radpol chce w ciągu następnych 12 miesięcy poinformować o kolejnym przejęciu. Spółka poszukuje firm z branży przesyłu energii i nie wyklucza, że w przypadku dużego projektu akwizycyjnego może zdecydować się na emisję _ - poinformował prezes Radpolu, Andrzej Sielski. *

_ - Jestem przekonany, że w najbliższych 12 miesiącach będziemy mogli pochwalić się jakąś akwizycją _ - powiedział Sielski.

Dodał, że Radpol interesują polskie firmy posiadające systemy do przesyłu energii.

_ - Patrzymy na przesył energii elektrycznej, cieplnej oraz gazu. Chcielibyśmy, by przejęcie uzupełniło ofertę naszej grupy _ - powiedział.

_ - Mamy około 20 mln zł wolnych środków na przejęcie. Przy dużej akwizycji możliwa jest emisja. Nasi wiodący akcjonariusze doceniają nasze plany akwizycyjne _ - dodał.

Prezes powiedział, że w przypadku dużego przejęcia, finansowanego częściowo z emisji, jego wartość może wynieść 50-60 mln zł.

Po trzech kwartałach 2010 roku grupa Radpolu osiągnęła 81,9 mln zł przychodów, 11,5 mln zł zysku operacyjnego oraz 9 mln zł zysku netto. Rok wcześniej przychody grupy wynosiły 40,3 mln zł, zysk operacyjny 5,7 mln zł, a zysk netto 4,3 mln zł.

Wyniki za trzy kwartały tego roku uwzględniają wyniki przejętej spółki Rurgaz, które są konsolidowane od początku marca.

Radpol szacuje, że w 2010 roku eksport wzrośnie o około 20 proc., natomiast począwszy od 2011 roku sprzedaż eksportowa powinna rosnąć o około 30 proc. rok do roku.

_ - Szacujemy, że w tym roku eksport wzrośnie o ponad 20 proc., ale naszym celem jest 30 proc. wzrost rok do roku. Mamy nadzieję, że taką dynamikę osiągniemy już w przyszłym roku _ - powiedział Sielski.

_ - Nawiązaliśmy kontakt z partnerem w Szwajcarii. Spodziewamy się w 2011 roku dynamicznego wzrostu sprzedaży we Włoszech i w Niemczech _ - dodał.

Spółka informowała wcześniej, że przychody Radpolu w 2010 roku mogą przekroczyć 100 mln zł, zaś rentowność netto powinna wynieść 11-12 procent.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)