Notowania

rbw
30.06.2011 17:02

Rainbow Tours skupi własne akcje za 15 mln zł

Akcjonariusze Rainbow Tours upoważnili zarząd spółki do skupu do 20 proc. akcji własnych za maksymalnie 15 mln zł - poinformowała spółka w uchwałach przyjętych podczas walnego, które odbyło się 29 czerwca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Akcjonariusze Rainbow Tours upoważnili zarząd spółki do skupu do 20 proc. akcji własnych za maksymalnie 15 mln zł. Upoważnienie dotyczy skupu akcji zwykłych znajdujących się w obrocie na GPW i akcji imiennych uprzywilejowanych.

Z uchwały wynika, że cena jednostkowa, za którą spółka będzie nabywać akcje własne zwykłe na okaziciela _ nie może być wartością wyższą spośród: ceny ostatniego niezależnego obrotu i najwyższej, bieżącej, niezależnej oferty w transakcjach zawieranych na sesjach giełdowych na GPW _, a akcje imienne uprzywilejowane spółka może nabywać po cenie nie wyższej niż _ kurs zamknięcia akcji notowanych na GPW z sesji giełdowej na GPW przypadającej w dniu sesyjnym poprzedzającym dzień zawarcia przez spółkę cywilnoprawnej umowy (...) sprzedaży tych akcji, powiększona o 10 proc. _.

Nabyte przez spółkę akcje własne będą mogły zostać przeznaczone do dalszej odsprzedaży, w tym w procesach przejęcia i akwizycji lub w celu umorzenia.

Skup akcji ma być sfinansowany środkami zgromadzonymi na utworzonym w tym celu funduszu rezerwowym.

Akcjonariusze zdecydowali o wydzieleniu z kapitału zapasowego 15 mln zł na celowy fundusz rezerwowy przeznaczony na nabycie akcji własnych.

Program skupu akcji obowiązywać będzie od 30 czerwca 2011 roku do 31 maja 2016 roku.

Tagi: rbw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz