Notowania

rdn
30.08.2011 14:50

Redan chce do końca roku otworzyć 10 sklepów franczyzowych w Rosji

Spółka odzieżowa Redan zamierza intensywnie rozwijać sieć franszyzową w Rosji, która do końca 2014 r. ma generować około 20 procent sprzedaży części modowej grupy, wynika z wypowiedzi przedstawicieli spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Troll)

Pierwszy sklep w Rosji zostanie otwarty w połowie września, kolejne 4 w październiku, a do końca roku Redan ma mieć na tamtym rynku 10 sklepów.

_ - Widzimy potencjał rynku rosyjskiego i pod koniec czerwca podpisaliśmy umowę z partnerem na. Spodziewa się, że pierwszy sklep franczyzowy może zostać uruchomiony w pierwszej połowie września, w październiku będzie to już pięć sklepów. Do końca roku chcemy mieć na rynku rosyjskim 10 sklepów _ - powiedział prezes Bogusz Kruszyński na konferencji prasowej,

Redan podpisał umowę ze spółką Vneshtorg OOO, z którą będzie budować na rynku rosyjskim sieć sklepów franczyzowych marek Top Secret, Troll i Drywash.

_ - Zakładamy, że do końca 2014 roku powstaną w Rosji 82 sklepy, a do końca 2014 r. łączna wartość netto sprzedaży detalicznej w Rosji wyniesie 195 mln zł. Chcemy, by na koniec 2014 roku sprzedaż z Rosji stanowiła 20 _ procent_ sprzedaży części modowej grupy _ - oszacował wiceprezes spółki Michał Kałużyński.

Wiceprezes przypomniał, że dziś 86 procent sprzedaży w sektorze modowym pochodzi z rynku krajowego, a pozostałe 14 procent z działalności zagranicznej.

Redan miał 1,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2011 roku wobec 93 tys. zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 170,16 mln zł wobec 142,23 mln zł rok wcześniej.

| |
| --- |

Tagi: rdn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz