Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reinhold nie sprzeda spółek za 80 mln zł

0
Podziel się:

Spółki Reinhold Polska AB, Reinhold Group BV oraz Rubicon Partners NFI rozwiązały umowę inwestycyjną ze spółką Alterco w skutek niespełnienia się warunków zawieszających umowę inwestycyjną ze spółką Alterco, na mocy której miały nabyć 7 spółek celowych za 80 mln zł.

Reinhold nie sprzeda spółek za 80 mln zł
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ Reinhold Polska AB informuje, że z upływem dnia 31 marca 2011 r. uległa rozwiązaniu Umowa Inwestycyjna z dnia 23 grudnia 2010 r., której stronami byli Reinhold Polska AB, Rubicon Partners Narodowy Fundusz Inwestycyjny SA, Alterco SA oraz Reinhold Group BV wskutek niespełnienia się w terminie warunków zawieszających określonych w tej umowie _ - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że Reinhold Polska AB i Alterco SA zamierzają jednak kontynuować wzajemne zobowiązania wynikające z umowy inwestycyjnej, szczególnie w formie wkładu do wspólnego przedsięwzięcia aktywów za pośrednictwem spółki Handuk Consulting Limited, ale nie ograniczając się jedynie do wymienionego zakresu.

_ Intencją stron jest, aby w sprawie nabycia spółki Handuk Consulting Ltd. przedłożyć wniosek o podjęcie stosownej uchwały przez zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Reinhold Polska AB, które odbędzie się 13 maja 2011 r. w Sztokholmie. Reinhold Polska AB został poinformowany, że Rubicon Partners Narodowy Fundusz Inwestycyjny SA zamierza dokonać zakupu akcji Reinhold Polska AB od Reinhold Group BV, ale nie zamierza lokować innych aktywów w spółce _ - czytamy dalej.

Firma deweloperska Alterco zawarła w grudniu 2010 r. umowę inwestycyjną z Rubicon Partners NFI, Reinhold Polska AB oraz Reinhold Group BV na mocy której miała sprzedać 100 proc. udziałów w 7 spółkach celowych. Łączna wartość transakcji miała wynieść 80 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)