Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Akcje znanego dewelopera są już "przegrzane". Analitycy uznali, że czas na korektę

0
Podziel się:

Analitycy Haitong Banku mają rekomendację dla Echo Investment.

Akcje znanego dewelopera są już "przegrzane". Analitycy uznali, że czas na korektę
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Po wzroście o około 130 proc. w ciągu 12 miesięcy akcje dewelopera Echo Investment są już tak "rozgrzane", że przyszedł czas na korektę. Takiego zdania są analitycy Haitong Banku, którzy właśnie wystawili spółce rekomendację "sprzedaj". Kurs spada.

W najnowszym raporcie poświęconym Echo Investment analitycy zalecili inwestorom sprzedaż akcji Echo Investment i wskazali na cenę docelową w wysokości 4,85 zł za sztukę. To o 16 proc. mniej w porównaniu do kursu zamknięcia w środę. Czwartek przynosi przecenę akcji dewelopera o około 4 proc.

Kurs akcji Echo Investment od początku 2016 roku

Analitycy wskazali w rekomendacji, że wpływ na ich decyzję miał dynamiczny wzrost kursu odnotowany w ostatnich miesiącach - 129 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy; 92 proc. powyżej indeksu mWIG40.

"Analitycy Haitong oczekują, że Echo Investment będzie w stanie pozwolić sobie na wypłacenie w 2017 r. dywidendy w wysokości 0,35 PLN na akcję (wewnętrzne szacunki analityków) bez szkody dla terminarza projektów realizowanych przez spółkę, jednocześnie pozostawiając jej dosyć szerokie pole manewru jeżeli chodzi o planowane wzmocnienie banku gruntów. Co więcej, kolejne wyjścia z przyszłych projektów wkrótce po ich ukończeniu wydają się bardzo prawdopodobne i mogą pozwolić na wypłacanie dywidend również po roku 2017" - czytamy w raporcie.

Haitong uważa jednak, że taki scenariusz został ostatnio "przereagowany" przez rynek (firma notowana jest z 49-procentową premią w stosunku do prognozowanej wartości aktywów netto na koniec 2017 r. i 83-procentową premią w stosunku do spółek porównywalnych).

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)