Notowania

acp
14.07.2014 16:02

Rekomendacja dla Asseco Poland. Sprawdź, co zalecają analitycy

Raport został wydany przy cenie 40,75 zł za jedną akcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(damircudic/ iStockphoto)

Analitycy DM mBanku, w raporcie z 8 lipca, podwyższyli rekomendację Asseco Poland do _ akumuluj _ z _ trzymaj _. Jednocześnie obniżyli cenę docelową jednej akcji spółki do 45,6 zł z 47,4 zł, czyli o 3,8 proc.

Raport został wydany przy cenie 40,75 zł za jedną akcję. W poniedziałek ok. godz. 15.34 kurs wynosił 41 zł.

_ Spadek notowań Asseco Poland o 13,2 proc. od początku II kwartału (w tym o 5,5 proc. z powodu odcięcia dywidendy) wynikał naszym zdaniem ze słabych wyników finansowych grupy za I kwartał 2014. Głównym powodem był spadek rentowności segmentu administracji publicznej, stagnacja w regionie bałkańskim i zadłużanie się Formula Systems, która środki może wydać na skup akcji spółek kontrolowanych _ - napisali analitycy DM mBanku w raporcie.

_ Z drugiej strony, dostrzegamy zmianę podejścia zarządu do agresywnej ekspansji przez akwizycje i rozpoczęcie dezinwestycji mniejszych spółek w grupie (czego przykładem jest sprzedaż Slovanetu), co pozwala nam zakładać wysoki FCF yield na poziomie ok. 15 proc. i wzrost dywidendy w tempie 8 proc. rdr w kolejnych latach _ - dodali.

Analitycy DM mBanku podali również, że po ostatnich spadkach Asseco jest notowane na P/E’14 z 32- proc. dyskontem do spółek porównywalnych, co w ich ocenie jest atrakcyjnym poziomem.

Tagi: acp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz