Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Resort skarbu sprzedał akcje PZU po 367 zł

0
Podziel się

Ministerstwo wystawił na sprzedaż do 10 proc. akcji PZU w trybie przyspieszonego budowania książki popytu.

Resort skarbu sprzedał akcje PZU po 367 zł
(kprm.gov.pl)
bDTLJCth

Ministerstwo Skarbu Państwa zakończyło proces budowy księgi popytu na 8.635.230 akcji spośród 39.020.483 akcji PZU należących do Skarbu Państwa. Cena za akcje została ustalona na 367 złotych. Na zamknięciu czwartkowej sesji jedna akcja PZU kosztowała 371,50 złotych.

_ - Jesteśmy zadowoleni, że udało się tę transakcję sprawnie, dobrze przeprowadzić. Transakcja potwierdza zainteresowanie inwestorów krajowych i zagranicznych naszym rynkiem _ - powiedział w telewizji TVN CNBC minister skarbu Aleksander Grad.

Minister wskazał na _ bardzo dużą nadsubskrypcję _ w procesie sprzedaży akcji PZU.

bDTLJCtj

_ - Struktura transakcji to 50/50 jeśli chodzi o inwestorów zagranicznych i krajowych. Ta transakcja pokazuje, jak duże jest zainteresowanie naszym rynkiem _ - powiedział Grad.

Resort skarbu wystawił na sprzedaż do 10 proc. akcji PZU w trybie przyspieszonego budowania książki popytu.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynikało, że popyt inwestorów dwukrotnie przewyższał liczbę oferowanych akcji, a cena kształtowała się właśnie na poziomie 367 zł. Zdaniem rozmówcy PAP MSP zadeklarowało, że przez rok nie będzie sprzedawało kolejnych pakietów akcji PZU.

Księgę popytu prowadzą Credit Suisse Group, Goldman Sachs Group, ING Group, JP Morgan Chase&Co i Unicredit.

bDTLJCtp

Wcześniej minister skarbu Aleksander Grad zapowiadał, że resort raczej nie będzie w tym roku sprzedawać akcji PZU. Skarb Państwa ma obecnie 45,2 proc. akcji PZU.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t82715.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/eureko;sprzedalo;akcje;pzu;-;to;dobra;wiadomosc,110,0,712814.html) Eureko sprzedało akcje PZU - to dobra wiadomość Holenderski akcjonariusz PZU sprzedał 13 proc. akcji ubezpieczyciela za 4,1 mld złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/t83645.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/15;mld;zl;z;prywatyzacji;to;sie;nie;uda,186,0,844986.html) 15 mld zł z prywatyzacji? To się nie uda Resort skarbu ma nikłe szanse by uzyskać w tym roku z prywatyzacji zakładane wpływy. 10 mld zł to maksimum.
bDTLJCtK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)