Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rubicon Partners będzie sprzedawał akcje Miraculum

0
Podziel się:

Środki, które zostaną uzyskane ze sprzedaży portfela inwestycyjnego, zarząd planuje rozdystrybuować pomiędzy akcjonariuszy w formie skupu akcji własnych.

Rubicon Partners będzie sprzedawał akcje Miraculum
(kryczka/iStockphoto)

Grupa Rubicon Partners ma nową strategię rozwoju. Spółka chce ograniczyć działalność inwestycyjną i sprzedać aktywa portfelowe, w pierwszej kolejności akcje Miraculum i 5th Avenue Holding - podał Rubicon w komunikacie.

_ - Zarząd podjął decyzję o bardzo istotnym ograniczeniu działalności inwestycyjnej i zdecydował o sprzedaży aktywów, które znajdują się obecnie w portfelu spółki. Celem tych działań jest spłata wszystkich zobowiązań Rubicon Partners wynikających z wyemitowanych obligacji i zaciągniętych kredytów bankowych. W pierwszej kolejności na sprzedaż zostaną wystawione akcje spółek Miraculum i 5th Avenue Holding, gdzie rozpoczęto już działania zmierzające do pozyskania inwestorów zainteresowanych przejęciem tych aktywów. W ramach prowadzonych rozmów rozważane są scenariusze zakładające wyjście do inwestora branżowego, jak również do inwestorów finansowych lub funduszy private equity _ - napisano w komunikacie.

Rubicon Partners ma ponad 30 proc. akcji notowanej na GPW spółki kosmetycznej Miraculum i ponad 20 proc. notowanej na NewConnect spółki 5th Avenue Holding.

Grupa Rubicon Partners chce się koncentrować na świadczeniu usług doradczych i rozbudowywać zespół analityczny.

_ - Celem zarządu spółki jest stworzenie butiku doradczego, który rocznie obsługiwałby transakcje o łącznej wartości od 700 mln do 1,5 mld zł (...). Z tego typu działalności można generować od kilku do kilkunastu mln zł zysku rocznie, który byłby dystrybuowany do akcjonariuszy w formie dywidendy _ - podał Rubicon Partners.

Spółka podała, że środki, które zostaną uzyskane ze sprzedaży portfela inwestycyjnego (po spłacie obligacji i kredytów bankowych) zarząd planuje rozdystrybuować pomiędzy akcjonariuszy w formie skupu akcji własnych. Zależeć to jednak będzie od decyzji akcjonariuszy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)