Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Pałka
|

Rzeź banków na giełdach. Spadki sięgają 20 procent

7
Podziel się:

Notowany na londyńskiej giełdzie bank Barclays rozpoczął piątkową sesją od spadku akcji o 30 procent.

Rzeź banków na giełdach. Spadki sięgają 20 procent
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Panika na rynkach finansowych doprowadziła do poważnej przeceny akcji banków na europejskich giełdach. Kursy niektórych z nich spadają nawet o 20 procent.

Instytucje finansowe są tymi, których akcje "obrywają" w piątek najmocniej po informacjach o tym, że Brytyjczycy zdecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej. Paniczna reakcja inwestorów to efekt m.in. tego, że Londyn jest uznawany za centrum finansowe Europy. Brexit stał się więc pretekstem do poważnej wyprzedaży akcji banków. Dodatkowo negatywne emocje podgrzewają m.in. doniesienia o tym, że agencja ratingowa S&P zamierza obniżyć ocenę Wielkiej Brytanii.

Notowany na londyńskiej giełdzie bank Barclays rozpoczął piątkową sesją od spadku akcji o 30 procent. Później sytuacja została nieco opanowana ale przed godziną 12 strata wobec wczorajszego zamknięcia i tak sięga 20 procent. W podobnej sytuacji są posiadacze akcji bankowej grupy Lloyds, oni również od wczoraj stracili około jedną piątą wartości środków zgromadzonych w akcjach tej instytucji.

Spadki uderzają również w akcje innych grup bankowych w Europie. Akcje hiszpańskiego banku Santander spadają o około 17 procent. W Polsce również poranek wyglądał dość gorąco: bank PKO BP tracił około 12 procent, wyznaczając nowe, roczne minimum. O 10 procent spadły też notowania mBanku, Pekao SA czy Millennium.

Zobacz także: Zobacz także: Reakcja rynków finansowych na brexit
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
jon
8 lat temu
Przecież to żyła złota dla tych cwaniaków bankowych, kupiłem w dołku i po 16 rosną i będą rosnąć do środy wrócą do poprzedniej wartości i kto zarobił oczywiście banksterzy !!!
judeoo
8 lat temu
same żydowskie banksterskie spekulacje na walutach i akcjach, a tu dolar bez pokrycia w niczym z 19 bilionowym długiem chwilowo 8% do góry
wictoria
8 lat temu
tym na wyspach zawsze mało
m
8 lat temu
dobry moment na zbicie fortuny
1111111111111...
8 lat temu
huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa