Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Są trzy pisemne oferty wstępne na zakup Banku Millennium

0
Podziel się:

Portugalski bank Millennium BCP potwierdza, że otrzymał trzy pisemne oferty wstępne kupna Banku Millennium oraz inne w formie ustnej.

Są trzy pisemne oferty wstępne na zakup Banku Millennium
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Portugalski bank Millennium BCP potwierdza, że otrzymał trzy pisemne oferty wstępne kupna Banku Millennium oraz inne w formie ustnej - podał bank w komunikacie prasowym.

_ - Informujemy, że na ten moment otrzymaliśmy trzy pisemne oferty, które nie zostały jeszcze przeanalizowane, są też inne, werbalne zgłoszenia zainteresowania _ - napisano w komunikacie, nie podając nazw potencjalnych chętnych.

Bank dodał, że jest otwarty na kolejne sygnały zainteresowania kupnem polskiego biznesu. Podkreślił jednocześnie, że proces wyceny aktywów w Polsce jest ciągle na wstępnym etapie i nie zostały podjęte żadne decyzje dotyczące potencjalnej transakcji sprzedaży polskiego banku.

Z informacji medialnych wynika, że Bankiem Millennium zainteresowanych jest pięciu, sześciu inwestorów, w tym BNP Paribas, Banca Intesa, UniCredit, BRE Bank oraz PKO BP.

Portugalski Millennium BCP wynajął Deutsche Bank i Nomurę do przeprowadzenia wyceny wartości swojego biznesu w Polsce. Z wcześniejszych informacji wynikało, że polski rynek nie jest już traktowany przez Portugalczyków jako aktywo strategiczne. Bank chce bowiem skupić się na Portugalii, Afryce, Azji i na Brazylii.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)