Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd Okręgowy w Katowicach nakazał Kopeksowi zapłatę Famurowi kary

0
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Katowicach nakazał Kopeksowi zapłatę Famurowi 40,3 mln zł kar umownych wraz z odsetkami.

Sąd Okręgowy w Katowicach nakazał Kopeksowi zapłatę Famurowi kary
(13dede/sxc.hu)
bEUFTJph

Sąd Okręgowy w Katowicach nakazał Kopeksowi zapłatę Famurowi 40,3 mln zł kar umownych wraz z odsetkami. Zarząd Kopeksu zapowiada wniesienie apelacji - podał Kopex w komunikacie.

_ Sąd Okręgowy w Katowicach (...) wydał wyrok, mocą którego zasądził od KOPEX S.A. kwotę 40.261.950,00 zł wraz z ustawowymi odsetkami naliczanymi od dnia 13 listopada 2009 r. oraz kosztami procesu w łącznej wysokości 107.217,00 zł. W pozostałej części powództwo zostało oddalone _ - napisano w komunikacie.

_ Zarząd KOPEX S.A. zamierza skorzystać z przysługującego mu prawa do wniesienia apelacji od wyroku. Mając na uwadze powyższe rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego, emitent podaje do wiadomości, że utworzy rezerwę na ewentualne zobowiązania wobec FAMUR S.A., która ujęta zostanie w jednostkowym i skonsolidowanym wyniku I kwartału 2012 r. _ - dodano.

bEUFTJpj

Według Famuru, Kopex i jego spółka zależna nie wywiązali się z zawartych umów o współpracy, co uzasadnia dochodzenie zastrzeżonej umową kary umownej oraz szkody poniesionej przez Fazos w związku z brakiem realizacji kontraktu na rzecz odbiorcy chińskiego.

Pod koniec 2009 roku Famur złożył w tej sprawie trzy pozwy przeciwko Kopeksowi. Łączna wartość roszczeń dochodzonych przez Famur i jego spółkę zależną Fazos wynosiła 114,3 mln zł.
Fabryka Maszyn Famur żądała od Kopeksu 40,3 mln zł, a Fazos dochodzi od Kopeksu i Tagoru łącznie kwoty 74,1 mln zł tytułem odszkodowania.

bEUFTJpp
bEUFTJpK
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)