Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sanofi-Aventis wezwał do sprzedaży Nepentesa

0
Podziel się:

Sanofi-Aventis wezwał do sprzedaży 15,7 mln akcji Nepentesa, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego spółki, po 26 zł i 28 zł za akcję.

Sanofi-Aventis wezwał do sprzedaży Nepentesa
(jorgeantonio/iStockphoto)
bECyauth

*Sanofi-Aventis wezwał do sprzedaży 15,7 mln akcji Nepentesa, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego spółki, po 26 zł i 28 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM Banku Handlowego. *

Sanofi-Aventis będzie kupował akcje Nepentesa po 26 zł od spółki Morluk Sp z o.o., natomiast po 28 zł od wszystkich innych akcjonariuszy poza spółką Morluk.

Zapisy na sprzedaż akcji będą przyjmowane od 10 czerwca do 10 sierpnia.

bECyautj

_ Wzywający zamierza po osiągnięciu lub przekroczeniu 90 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki wszcząć postępowanie dotyczące przymusowej sprzedaży przez akcjonariuszy mniejszościowych akcji Spółki znajdujących się w obiegu _ - napisano w wezwaniu.
_ _

_ Wzywający zamierza wystąpić z wnioskiem do Komisji Nadzoru Finansowego o wydanie zgody na zniesienie dematerializacji Akcji oraz z wnioskiem o wycofanie Akcji z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie tak szybko, jak będzie to prawnie i praktycznie możliwe _ - dodano.

bECyautK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)