Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Seco/Warwick w 2010 może zarobić nawet 16 mln złotych

0
Podziel się:

Producent specjalistycznych pieców do obróbki metali liczy, że mimo 4,4 mln zł straty netto w I kw. w całym 2010 r. uda się mu wypracować zysk netto rzędu 10-16 mln złotych.

Seco/Warwick w 2010 może zarobić nawet 16 mln złotych
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

*Producent specjalistycznych pieców do obróbki metali liczy, że mimo 4,4 mln zł straty netto w I kw. w całym 2010 r. uda się mu wypracować zysk netto rzędu 10-16 mln zł, poinformowali przedstawiciele spółki. *

Ich zdaniem obroty sięgną 200 mln zł, a zysk brutto zbliży się do 50 mln złotych.

_ - Pierwszy kwartał 2010 r. był bardzo trudny z powodu spadku lub przesuwania zamówień przez naszych kontrahentów, co jednak uwzględniliśmy w naszym planie finansowym. Jednak każdy następny będzie lepszy - w bieżącym chcemy odrobić straty, a II półrocze ma być czasem zarabiania _ - powiedział dyrektor finansowy spółki Piotr Walasek.

Optymizm kierownictwa Seco/Warwick jest oparty przede wszystkim na poprawie globalnej sytuacji gospodarczej, co automatycznie przekłada się na portfel zamówień spółki. Już dziś jego poziom sięga początku kryzysu czyli maja 2008 roku.
_ _

_ - Nasz backlog wynosi obecnie 112 mln zł i liczę, że wkrótce urośnie do ponad 150 mln zł. Można oczekiwać, że zdecydowana zamówień zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku, co pozytywnie wpłynie na wyniki spółki _ - dodał prezes Leszek Przybysz.

Głównego źródła zamówień i dochodów spółka upatruje we wzroście zamówień w przemyśle aluminiowym, energetyce jądrowej oraz w motoryzacji. Obecnie spółka złożyła oferty w przetargach wartych łącznie ponad 281 mln dolarów i - na podstawie historycznych doświadczeń - liczy na wygranie 10-20 proc. z nich.
_ _

_ - Nasze założenia przewidują prawie dwukrotne zwiększenie przychodów - ze 123 mln zł w 2009 r. do ponad 200 mln zł w tym roku. Chcemy także utrzymać rentowność z poprzednich lat, co oznacza 23-27 proc. brutto i 5-8 proc. netto _ - wyliczył Przybysz.

Choć spółka nie podaje oficjalnych prognoz, na podstawie informacji przedstawionych przez prezesa można wyliczyć, że Seco/Warwick może wypracować 40-50 mln zł zysku brutto i 10-16 mln zł zysku netto.
_ _

_ - Nasz plan finansowy na 2010 r. zakłada rentowność wszystkich naszych spółek, ale jaki to będzie ostateczny poziom zależy od wielu czynników. Podstawowe to poprawa sytuacji gospodarczej na świecie oraz kurs walutowy _ - podsumował Leszek Przybysz.

Spółka Seco/Warwick miała 4,38 mln zł skonsolidowanej straty netto w I kw. 2010 roku wobec 3,94 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 21,97 mln zł wobec 39,48 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym, w I kw. 2010 roku spółka miała 2,34 mln zł straty netto wobec 0,51 mln zł zysku rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)