Notowania

finanse
02.02.2016 14:28

Sejmowa komisja zajmie się 9 II opłatami w bankach i wyborem członka RPP

Podziel się
Dodaj komentarz

Warszawa, 02.02.2016 (ISBnews) - Komisja Finansów Publicznych (KFP) planuje wysłuchać 9 lutego br. informacji na temat podwyżek stóp procentowych, marż, prowizji i innych opłat bankowych od przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz przedstawicieli banków, podano w harmonogramie prac Komisji.

"Informacja przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz przedstawicieli banków na temat podwyżek stóp procentowych, marż, prowizji i innych opłat bankowych, do których doszło w ostatnich miesiącach lub które są zapowiadane w najbliższym czasie" - czytamy w harmonogramie.

Również w tym samym dniu na kolejnym posiedzeniu Komisji zaplanowano zaopiniowanie wniosków w sprawie wyboru członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

Nowy członek ma zastąpić w RPP Annę Zielińską-Głębocką, której kadencja upływa właśnie 9 lutego.

Sejm podczas głosowania w nocy z piątku na sobotę wybrał jako swoich przedstawicieli do RPP Grażynę Ancyparowicz i Eryka Łona. Oboje kandydatów było rekomendowanych przez PiS.

Na początku lutego decyzję o stopach procentowych podejmie już RPP z 3 nowymi członkami nominowanymi przez Senat i 2 nominowanymi przez Sejm. W marcu dołączy do nich trzeci członek wskazany przez Sejm oraz 2 członków mianowanych przez Prezydenta.

(ISBnews)

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz