Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
11.10.2017 11:34

Selvita ma umowę z NCBiR o dofinansowanie badań kwotą 10,7 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Selvita zawarła umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) na dofinansowanie projektu pt. "Rozwój innowacyjnych bibliotek screeningowych znakowanych DNA do odkrywania innowacyjnych terapeutyków w leczeniu chorób cywilizacyjnych", poinformowała spółka. Wartość całkowita projektu netto wynosi 15,4 mln zł a wartość dofinansowania 10,7 mln zł, podano także.

"Celem projektu jest opracowanie i wprowadzenie do działalności spółki innowacyjnych bibliotek znakowanych DNA (ang. DNA-encoded libraries), które znajdą zastosowanie w procesie odkrywania innowacyjnych leków o potencjale terapeutycznym w leczeniu chorób cywilizacyjnych. Jest to technologia do identyfikacji nowych substancji aktywnych za pomocą przeszukiwania w bezprecedensowej skali zbiorów milionów małocząsteczkowych związków chemicznych znacznie przewyższających liczebnością i różnorodnością strukturalną standardowe kolekcje przesiewowe. Biblioteki znakowane DNA wykorzystuje się w procesie badań nad innowacyjnymi lekami. Łączą one dziedziny chemii obliczeniowej, medycznej oraz biologii molekularnej, stanowiąc bardziej ekonomiczną alternatywę dla wysokoprzepustowych metod przesiewowych" - czytamy w komunikacie.

Czas realizacji to lata 2017-2022, podano także.

"Projekt otrzymał wsparcie w ramach programu InnoNeuroPharm - Działanie 1.2: Sektorowe programy B+R Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 i będzie współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa" - czytamy dalej.

Selvita jest polską firmą biotechnologiczną działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób nowotworowych, chorób ośrodkowego układu nerwowego i chorób autoimmunologicznych. Zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Od 2011 roku Selvita była notowana na rynku NewConnect, zaś w grudniu 2014 r. spółka przeniosła notowania na rynek główny GPW.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz