Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lekkie wzrosty na Wall Street. Za nami trzecia debata Clinton-Trump

3
Podziel się:

Dyskusja kandydatów na prezydenta miała miejsce już po zakończeniu sesji na Wall Street, zatem na pełną reakcję inwestorów na te wydarzenia będziemy musieli poczekać.

Lekkie wzrosty na Wall Street. Za nami trzecia debata Clinton-Trump
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Środowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się lekkimi wzrostami głównych indeksów. Inwestorzy z uwagą przysłuchiwali się wypowiedziom członków Rezerwy Federalnej i czekali na ostatnią przed wyborami debatę kandydatów na prezydenta USA.

Dow Jones Industrial na koniec dnia zyskał 0,22 proc. i wyniósł 18 202,62 pkt., S&P 500 wzrósł o 0,22 proc. i wyniósł 2 144,29 pkt., a Nasdaq Comp. zwyżkował o 0,05 proc. do 5 246,41 pkt.

Pod koniec sesji Rezerwa Federalna przedstawiła swoją tzw. beżową księgę. Wynika z niej, że większość regionów Stanów Zjednoczonych w dalszym ciągu rozwija się w umiarkowanym tempie. Publikacja raportu Rezerwy Federalnej nie wpłynęła znacząco na nastroje giełdowych inwestorów.

Do wzrostów na Dow Jones Industrial najbardziej przyczyniły się United Health, Goldman Sachs i Chevron Corp. W ujęciu sektorowym najmocniej zwyżkowały akcje spółek z sektora paliw i finansów.

Zobacz, jak wyglądała środowa sesja na Wall Street

Do wzrostów w sektorze paliw przyczyniły się rosnące ceny ropy. W środę dane o zapasach paliw przedstawił Departament Energii USA (DoE), który podał, że ilość zgromadzonej ropy w ubiegłym tygodniu spadła o 5,25 mln baryłek. Analitycy oceniali, że zapasy tego surowca pójdą w górę.

Ropa Brent jest wyceniana na 53 dolary za baryłkę, a ropa WTI kosztuje ok. 51,9 dolarów za baryłkę, co jest najwyższym poziomem od 15 miesięcy. Oba notowania zwyżkowały o prawie 2 proc.

Trzecia debata

W USA trwa kampania przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się 8 listopada. Kandydat Republikanów Donald Trump i kandydatka Demokratów Hillary Clinton spotkali się w środę wieczorem czasu lokalnego w Las Vegas na trzeciej i ostatniej debacie telewizyjnej.

Dyskusja kandydatów na prezydenta miała miejsce już po zakończeniu sesji na Wall Street. Zatem o tym, jaka będzie reakcja inwestorów zza Oceanu na te wydarzenia, dowiemy się dopiero w czwartek po południu czasu polskiego.

Donald Trump i Hillary Clinton spierali się o ekonomię, imigrację, przyszłość Sądu Najwyższego, fundację Clintonów i politykę zagraniczną. Trzecia debata w amerykańskich wyborach była merytoryczna, ale pełna ostrych starć. Donald Trump obiecał, że nominuje do Sądu Najwyższego konserwatywnych sędziów, którzy zmienią decyzję z 1973 roku o legalizacji aborcji.

Hillary Clinton deklarowała, że będzie bronić prawa kobiet do decyzji w tej sprawie. Była sekretarz stanu krytykowała miliardera za retorykę wymierzoną w nielegalnych imigrantów. Podkreślała, że w przeszłości zatrudniał on ich na swoich budowach. Donald Trump powiedział, że Hillary Clinton jest za otwartymi granicami, co niszczy miejsca pracy.

Kandydatka demokratów uznała za oburzające, że Donald Trump nie potępia ingerencji Rosji w amerykańską kampanię wyborczą i określiła biznesmena mianem "marionetki Putina". Miliarder powtórzył to, co mówi na wiecach wyborczych - że Hillary Clinton jest przestępczynią, która nie powinna mieć prawa startu w wyborach. Zapytany, czy jeśli przegra wybory, to uzna ich wynik, Donald Trump odpowiedział, że przyjrzy się temu dopiero po głosowaniu.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
jam
8 lat temu
Polscy politykierzy jeszcze nie zrozumieli, że do inwestycji, wydatowania jest potrzebny PRZYCHYLNY, KOMFORTOWY klimat... Poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Trochę taki klimat zbudowała PO ale ostatni rok to jest jakaś tragedia i popis obłudy i bufonady...
Etermit needs...
8 lat temu
[QUOTE] Lekkie wzrosty na Wall Street. Za nami trzecia debata Clinton-Trump [/QUOTE] to są sprawy dotyczące tylko i wyłącznie amerykanów a nie Polaków
arek
8 lat temu
Polityka potrafi się przysłużyć gospodarce, giełdzie i walucie. Żeby skutecznie inwestować w akcje, waluty, surowce czy fundusze nie powinno się tego robić pod wpływem emocji. Trzeba mieć system. Jest dobra książka "Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie" - praktyczna, krok po kroku i polskie realia. Dzięki systemowi opisanemu w tej książce uniknąłem strat na GPW