Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sfinks otworzył nową restaurację w Zgierzu

0
Podziel się:

Spółka restauracyjna Sfinks Polska otworzyła nową restaurację franszyzową pod marką Sphinx w Zgierzu.

Sfinks otworzył nową restaurację w Zgierzu
(Zoommer/Dreamstime)

Spółka restauracyjna Sfinks Polska otworzyła nową restaurację franszyzową pod marką Sphinx w Zgierzu, poinformowała firma w komunikacie.

_ - Sfinks Polska, spółka zarządzająca siecią Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, otworzyła pierwszy lokal w Zgierzu. Nowa restauracja mieszcząca się przy ul. Dąbrowskiego 20 prowadzona jest na zasadzie franczyzy. Sphinx w Zgierzu to czwarty lokal otwierany przez spółkę w tym roku i zarazem 93 restauracja działająca w ramach tej sieci _ - czytamy w komunikacie.

Sphinx w Zgierzu, to restauracja z obsługą kelnerską, zajmująca ponad 350 metrów kwadratowych. W lokalu klienci mają do dyspozycji ponad sto miejsc przy 37 stolikach wewnątrz oraz ponad czterdzieści miejsc w ogródku na tarasie.

_ Nowo otwarty lokal w Zgierzu przynosi nam tym większą satysfakcję, że jest to pierwsza restauracja naszej sieci w tym mieście. Sphinx to marka lubiana i znana, a serwowane u nas potrawy mają licznych wielbicieli. Teraz także mieszkańcy Zgierza mają okazję posmakować naszych dań i poczuć wyjątkową atmosferę, jaka panuje w naszych lokalach _ - powiedziała wiceprezes Mariola Krawiec-Rzeszotek, cytowana w komunikacie.

W lutym prezes i główny udziałowiec spółki Sylwester Cacek powiedział, że Sfinks Polska otworzy w 2012 r. co najmniej 15 restauracji, czyli tyle samo, co w 2011 r. Planuje także remonty oraz rebranding sieci Chłopskie Jadło. Szacowane wydatki na inwestycje w tym roku nie powinny być niższe niż rok wcześniej, kiedy wyniosły ok. 12,5 mln zł.

Obecnie sieć restauracji Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło obejmuje 108 lokali, w tym 92 restauracje Sphinx (segment casual dining) zlokalizowane w całej Polsce i za granicą, 8 restauracji Chłopskie Jadło (segment premium) i 8 restauracji WOOK (segment casual dining).

Spółka miała 4,46 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 3,74 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 41,01 mln zł wobec 41,02 mln zł rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)