Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Skarbiec TFI liczy na dalsze napływy do funduszy akcyjnych w lutym 

0
Podziel się
Skarbiec TFI liczy na dalsze napływy do funduszy akcyjnych w lutym 
bEqPaZVN

Warszawa, 06.02.2017 (ISBnews) - Aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych zarządzanych przez Skarbiec TFI wyniosły 1 585,7 mln zł na koniec stycznia, co oznacza wzrost o 5,5% w skali miesiąca. Towarzystwo oczekuje, że bieżący miesiąc przyniesie kontynuację dobrej passy na rynkach akcji i napływ środków do funduszy akcyjnych, poinformował prezes Skarbiec Holding Marek Rybiec.

"Rok 2017 zaczął się dla inwestorów pomyślnie - główne indeksy światowych giełd zyskiwały, a pozytywne impulsy wywołały falę entuzjazmu na GPW. Dobre nastroje rynkowe odzwierciedlają wzrosty aktywów funduszy finansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI. Warto szczególnie zwrócić uwagę na aktywa funduszy akcji, mieszanych i alternatywnych, które wzrosły w styczniu br. w porównaniu do wartości na koniec grudnia 2016 r. aż o 5,5% i sięgnęły blisko 1 586 mln zł" - powiedział Rybiec, cytowany w komunikacie.

"W lutym oczekujemy kontynuacji dobrej passy na rynkach akcji i napływu środków do funduszy akcyjnych" - podkreślił prezes.

bEqPaZVP

Spółka podała, że wzrosty na GPW w styczniu wpłynęły dodatnio na aktywa funduszy akcyjnych i mieszanych - Skarbiec Akcja zyskał w styczniu 39 mln zł, a Skarbiec Małych i Średnich spółek 10 mln zł.

"Rosnące aktywa są pochodną zarówno napływów środków od klientów, jak i dobrych wyników inwestycyjnych tych funduszy. Kolejny miesiąc z rzędu bardzo dobrze zachowywały się także nasze fundusze alternatywne i absolute return, których aktywa wzrosły o 40 mln zł i sięgnęły w styczniu 705 mln zł. Aktywa funduszy Skarbiec Multiasset FIZ i Skarbiec ARGO FIZ, inwestujących zgodnie ze strategią global macro, za którą odpowiadają Tomasz Stadnik oraz Łukasz Stelmasiak, wzrosły odpowiednio o 16 mln zł, do 165 mln zł i o 22 mln zł do 102 mln zł" - powiedział także prezes.

Aktywa funduszy pieniężnych, obligacji i aktywów niefinansowych zarządzanych przez Skarbiec TFI na koniec stycznia br. wyniosły 1 664,8 mln zł (wzrost o 1,9% m/m).

Wartości aktywów netto pod zarządzaniem Skarbiec TFI według stanu na dzień wyceny 31 stycznia 2017 r. wyniosła łącznie 19 312,5 mln zł. Miesiąc wcześniej wartość aktywów wynosiła 19 166,6 mln zł.

bEqPaZVV

Według stanu na koniec stycznia br. Skarbiec TFI zarządzał 45 funduszami i subfunduszami skierowanymi do szerokiego grona inwestorów oraz 16 funduszami dedykowanymi.

Skarbiec TFI S.A. powstał w 1997 roku i jest jednym z najdłużej działających Towarzystw na polskim rynku. Na rynku krajowym Skarbiec TFI zajmuje piąte miejsce pod względem wartości aktywów pod zarządzaniem.

bEqPaZWq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)