Notowania

finanse
12.06.2018 14:14

Składki przypisane brutto Open Life TU Życie wyniosły ponad 491,4 mln zł w I kw.

Warszawa, 12.06.2018 (ISBnews) - Open Life TU Życie zebrało ponad 491,4 mln zł składek przypisanych brutto w I kwartale 2018 r. Suma bilansowa Towarzystwa wyniosła 8,3 mld zł, podała firma.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Wynik techniczny Open Life uplasował się na poziomie 12,7 mln zł, a wynik finansowy netto: 3,4 mln zł. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku było to odpowiednio 10,6 mln zł i 1,3 mln zł. Aktywa UFK, którymi zarządza Towarzystwo, są warte blisko 7,6 mld zł" - czytamy w komunikacie.

Wiceprezes ds. finansów Aneta Maykowska podkreśliła, że od kilku miesięcy towarzystwo skupia się na systematycznej przebudowie portfela w najbardziej perspektywicznych dla siebie obszarach i te zmiany widać w wynikach.

"Odnotowaliśmy wyższy przypis składki w ubezpieczeniach ochronnych i typu endowment, w tym w ubezpieczeniach grupowych, oraz nieco mniejszy przypis w ubezpieczeniach inwestycyjnych. Ze względu na wzrost wartości aktywów UFK o 0,2 mld zł rok do roku, pierwszy kwartał zamknęliśmy z lepszym wynikiem technicznym i finansowym niż w ubiegłym roku" - powiedziała Maykowska, cytowana w komunikacie.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 r. Open Life wypłaciło ok. 567 mln zł świadczeń brutto.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz