Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sonel spodziewa się rekordowych zysków

0
Podziel się:

Do tej pory Sonel najwyższy zysk netto zanotował w 2007 r., wówczas był on na poziomie 6,3 mln złotych.

Sonel spodziewa się rekordowych zysków
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - Sonel spodziewa się w 2010 r. historycznie najwyższego zysku netto i około 30 proc. dynamiki przychodów. Spółka pracuje nad nową polityką dywidendową, która przewiduje, że wypłata będzie uzależniona od kapitalizacji spółki i wskaźnika WIBOR _ - poinformował prezes spółki Krzysztof Wieczorkowski.

_ - Dynamika przychodów z pierwszego kwartału na poziomie 30 proc. powinna być zachowana w całym roku _ - dodał prezes.

Do tej pory Sonel najwyższy zysk netto zanotował w 2007 r., wówczas był on na poziomie 6,3 mln złotych.

Pozytywna tendencje w wynikach będzie także widoczna w rezultatach drugiego kwartału.

_ - Oczekujemy, że rezultaty drugiego kwartału będą lepsze niż te, które uzyskaliśmy w pierwszym kwartale _ - powiedział Wieczorkowski.

W pierwszym kwartale Sonel miał 1,07 mln zł zysku netto i 7,35 mln zł przychodów.

W ocenie prezesa na poprawę rezultatów wpłynie m.in. sytuacja rynkowa.

_ - Wydaje się, że kryzys dla Sonela się skończył i pomału się rozpędzamy. Rynek krajowy, jak i rynki zagraniczne odbudowują się po kryzysie _ - powiedział prezes.

W zwiększeniu sprzedaży Sonelowi ma pomóc także m.in. rozbudowa oferty produktowej. W czerwcu w ofercie spółki mają się pojawić urządzenia termowizyjne. Docelowa mają one zapewnić około 5-10 proc. sprzedaży.

Spółka spodziewa się, że w bieżącym roku przychody z eksportu będą na poziomie około 8 mln złotych. Do końca roku Sonel planuje otworzyć swoje przedstawicielstwo w Niemczech, a docelowo chce mieć przedstawicielstwo w każdym dużym kraju w Europie.

Prezes poinformował, że planowane jest wprowadzenie w spółce nowej polityki dywidendowej.

_ - Planujemy utworzyć fundusz dywidendowy i wprowadzić w spółce nową politykę dywidendową. Wysokość dywidendy będzie liczona jako procent od średniej kapitalizacji spółki w roku, za który ma być wypłacona dywidenda i uzależniona będzie od WIBOR-u _ - powiedział Wieczorkowski.

Sonel w najbliższym czasie chce się skupić na rozwoju organicznym, nie widzi na razie możliwości akwizycji, ani nie planuje istotnych inwestycji w aktywa rzeczowe.

Wieczorkowski poinformował, że planowane na bieżący rok nakłady na prace badawczo-rozwojowe będą na poziomie około 3 mln zł, a w długim okresie roczne nakłady będą zbliżone do poziomu amortyzacji, powiększonej o około 30 proc. zysku netto.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)