Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: JSW dementuje informacje o emisji akcji

0
Podziel się:

Dzisiejsza informacja zaprzecza temu, co usłyszeliśmy we wtorek.

Spółka dnia: JSW dementuje informacje o emisji akcji
(JSW, mat. prasowe)

Jastrzębska Spółka Węglowa dementuje doniesienia dotyczące ewentualnej emisji akcji. Są to sprzeczne informacje z tym, co we wtorek usłyszeliśmy od prezesa Edwarda Szlęka. Efekt zamieszania są kolejne spadki cen akcji spółki, która boryka się z problemami finansowymi ze względu na wysokie koszty wydobycia i niskie ceny węgla na rynku.

W komunikacie przedstawionym na stronie czytamy, że "w związku z pytaniami dotyczącymi potencjalnej możliwości pozyskania kapitału przez JSW SA na rynku kapitałowym poprzez ewentualną emisję akcji zarząd informuje, że obecnie nie prowadzi żadnych prac związanych z tym procesem".

Dodano, że "takie narzędzie jest jedną z wielu dostępnych możliwości, z jakich może skorzystać spółka giełdowa poszukująca kapitału na inwestycje. Jednak na obecnym etapie JSW SA nie dostrzega zasadności sięgnięcia po takie rozwiązanie".

Notowania akcji JSW w czwartek

Informacja ta jest sprzeczna z tym, co ostatnio usłyszeliśmy od prezesa JSW Edwarda Szlęka wypowiadającego się na łamach Reutersa. Powiedział on, że emisja akcji jest jednym z instrumentów, z jakich może skorzystać spółka poszukująca kapitału i rozważana jest właśnie taka możliwość. Mówił, że w tym celu prowadzone są rozmowy z przedstawicielami sektora finansowego.

Wspomniał również o złej sytuacji na rynku węgla i możliwej utracie płynności przez spółkę. Utrzymująca się nadpodaż węgla i agresywna polityka cenowa ze strony Kompanii Węglowej, cały czas dołuje ceny węgla.

Notowania akcji JSW w tym roku

Te sprzeczne informacje wywołały kolejną mocną przecenę akcji JSW. Po godzinie 11:00 traciły one prawie 5 procent. Jedna akcja kosztuje już mniej niż 12 złotych. Jest to także aż o 90 procent mniej w stosunku do ceny z debiutu, który miał miejsce 6 lipca 2011 roku. Były one sprzedawane po 136 złotych.

Po ogłoszeniu wcześniejszej informacji we wtorek, akcje traciły ponad 4 procent. Spadek na koniec dnia wyniósł wówczas 2,17 procent.

Źródło: Money.pl, na podstawie raportów finansowych JSW
Dane w milionach złotych

W pierwszym kwartale tego roku spółka stracił 196,7 mln złotych i była dwukrotnie większa rezultatu z analogicznego okresu roku poprzedniego. Nieco optymistyczniej wygląda kwestia przychodów. Tutaj spółka zaliczyła minimalny wzrost. Wyniosły one 1,8 miliarda złotych wobec 1,6 miliarda złotych w pierwszym kwartale 2014 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)