Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Czy znane restauracje uda się jeszcze uratować?

0
Podziel się:

Gwałtowanie spadają notowania spółki zarządzanej przez znanego biznesmena.

Spółka dnia: Czy znane restauracje uda się jeszcze uratować?
(PAP/Leszek Szymański)

Już drugi dzień z rzędu mocne spadki dotykają notowania spółki Polskie Jadło, zarządzanej przez znanego polskiego biznesmena Jana Kościuszko (na zdjęciu).

Na giełdzie trwa mocna wyprzedaż akcji spółki Polskie Jadło. Sieć restauracji, której prezesem i głównym akcjonariuszem jest Jan Kościuszko, zbankrutowała. Informacje na ten temat napłynęły na rynek w ostatni piątek i od tamtej pory kurs spółki na GPW zleciał już o ponad 40 procent! Za jeden papier trzeba teraz zapłacić zaledwie 11 groszy.

Notowania akcji Polskiego Jadła załamały się w ostatni piątek Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Zgodnie z komunikatem upadłość Polskiego Jadła ma charakter likwidacyjny. Oznacza to, że jej majątek zostanie sprzedany przez syndyka. Na razie spółka nie poinformowała o tym, czy zamierza się odwoływać od decyzji sądu.

Jan Kościuszko to znany rajdowiec i restaurator. Kilka lat temu sprzedał stworzoną przez siebie sieć _ Chłopskie Jadło _ spółce Sfinks i zabrał się za stworzenie sieci restauracji z tradycyjnym jedzeniem _ Polskie Jadło _.

Problemy pojawiły się w momencie, gdy spółka zaciągnęła kredyt we franku szwajcarskim. Gdy po wyraźnym umocnieniu tej waluty spółka nie była w stanie regularnie płacić swoich zobowiązań, bank wypowiedział jej umowę kredytową.

giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)