Notowania

industrial milk company
25.04.2012 10:05

Spółka z GPW przejmie dwie firmy z Ukrainy

Spółka z grupy Industrial Milk Company, producenta rolnego działającego na Ukrainie, podpisała umowę w sprawie przejęcia dwóch przedsiębiorstw rolniczych które łącznie dzierżawią 18,5 tys. ha ziemi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Maliszewski/Reporter)

Spółka z grupy Industrial Milk Company, producenta rolnego działającego na Ukrainie, podpisała umowę w sprawie przejęcia dwóch przedsiębiorstw rolniczych które łącznie dzierżawią 18,5 tys. ha ziemi.

Tym samym spółka rozszerza areał powierzchni uprawnej do blisko 83 tys. hektarów. Strategia IMC zakłada, że do 2019 r. firma będzie kontrolować 285 tys. ha, podano także.

_ - Giełdowa grupa IMC przejmuje dwa przedsiębiorstwa rolnicze, które łącznie dzierżawią 18,5 tys. ha ziemi. Tym samym spółka rozszerza areał powierzchni uprawnej do blisko 83 tys. ha. Transakcja to część projektu mająca na celu znaczące zwiększenie banku ziemi w 2012 r. Strategia IMC zakłada, że do 2019 r. firma będzie kontrolować 285 tys. ha _ - głosi komunikat. Nowe przedsiębiorstwa rolnicze położone są w pobliżu istniejących klastrów IMC, w regionie Połtawy i Sumy.

IMC podało także, że planuje - wraz z rozszerzeniem areału upraw - osiągnięcie wyniku EBITDA na poziomie 185 mln USD w 2019 r. Spółka chce osiągnąć ten cel poprzez kontynuowanie dotychczasowej strategii - koncentracji na najbardziej dochodowych uprawach, ich odpowiedniej rotacji oraz efektywnej hodowli krów mlecznych.

- _ Nasze dotychczasowe wyniki pokazują, że jesteśmy jednym z najbardziej efektywnych holdingów rolniczych działających na Ukrainie. Dlatego nasz sprawdzony model biznesowy przenosimy do przejmowanych firm rolniczych położonych zarówno obok naszych starych istniejących klastrów, jak i nowoutworzonego w regionie Sumy _ - powiedział prezes IMC Ievgen Osypov.

Z 38 tys. ha, które spółka uprawiała w momencie debiutu na GPW w maju 2011 r. do końca 2011 roku IMC zwiększyła bank ziemi do 59,6 tys. ha. W tym roku grupa dokupiła kolejne przedsiębiorstwo rolnicze, dzierżawiące 4,55 tys. ha i podpisała wstępną umowę na przejęcie firm kontrolujących 18,5 tys. ha, z których jedna posiada 80 tys. ton pojemności magazynowych, co oznacza, że moce magazynowe po przejęciu przekroczą poziom 300 tys. ton.

W ubiegłym roku IMC osiągnęła rekordowy wynik netto. Zysk netto po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych wyniósł 18,74 mln USD i wzrósł o 15% r/r. Wynik na poziomie EBITDA zwiększył się o 32% do 25,67 mln USD. Przychody grupy wyniosły w 2011 roku 29,08 mln USD wobec 34,82 mln USD rok wcześniej.

Tagi: industrial milk company, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz