Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka zależna Kopeksu zwolni 40 proc. załogi

0
Podziel się

Oznacza to odejście około 400 pracowników.

Spółka zależna Kopeksu zwolni 40 proc. załogi
(melhi/iStockphoto)
bEgpLatN

*Fabryka Maszyn i Urządzeń Tagor, z grupy giełdowego Kopeksu, zamierza zmniejszyć zatrudnienie o ponad 40 proc. Oznacza to odejście około 400 pracowników - poinformował działająca w spółce Solidarność. *

Przedstawiciele zarządów Kopeksu i Tagoru odmówili w czwartek skomentowania tej informacji. Według informacji związkowców, załoga fabryki liczy obecnie ok. 920 osób. Połowa pracowników zakładu to osoby zatrudnione na czas określony. Jak poinformował szef Solidarności w zakładzie Stefan Jacznik, z grupą osób, których kontrakty skończyły się wraz z nadejściem nowego roku, nie przedłużono umów.

Komunikat w sprawie zwolnień w Tagorze opublikowała w czwartek śląsko-dąbrowska Solidarność.

bEgpLatP

Prezes grupy Kopex Marian Kostempski, w sprawie planowanych zwolnień w Tagorze odesłał PAP do zarządu tej firmy. W sekretariacie prezesa Tagoru poinformowano PAP, że przedstawiciele firmy nie będą w czwartek wypowiadać się na ten temat.

Tagor to projektant i producent sprzętu dla górnictwa: obudów zmechanizowanych, zmechanizowanych obudów skrzyżowań, przenośników taśmowych i zgrzebłowych, a także dostawca elementów obudów indywidualnych.

bEgpLauq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)