Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż grupy Redan wzrosła do 222 mln zł

0
Podziel się:

To o 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku.

Sprzedaż grupy Redan wzrosła do 222 mln zł
(Troll)

Grupa odzieżowa Redan wypracowała narastająco 222 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w okresie trzech kwartałów 2010 roku, czyli o 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

_ Sieć dyskontowa Textilmarket odnotowała wzrost sprzedaży o 20 proc. i wyniosła 117,1 mln z _ł – czytamy w komunikacie. Spółka podała, że na krajowym rynku modowym wartość sprzedaży osiągnęła poziom 93,2 mln zł, czyli taki sam jak w roku ubiegłym. Natomiast przychody na rynku modowym zagranicą zwiększyły się o ponad 23 proc. i wyniosły 8,2 mln zł.

_ Po trzech kwartałach 2010 r. szacunkowa wartość marży handlowej (przychody ze sprzedaży towarów pomniejszone o koszt sprzedanych towarów) Grupy Redan wzrosła o 20 proc. w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego. Grupa odnotowała wzrost wolumenu marży zarówno na rynku dyskontowym, jak i modowym – odpowiednio 23 proc. i 24 proc. _ – głosi komunikat.

Sprzedaż w sklepach porównywalnych (tzn. takich, które działały w poszczególnych miesiącach zarówno w bieżącym jak i poprzednim roku) w sektorze dyskontowym wzrosła o 4 proc., a w sektorze modowym odnotowano ponad 2 proc. wzrost.

W raporcie półrocznym spółka podała, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy Redan wyniosły 142,2 mln zł w I półr. wobec 138,3 rok wcześniej. Koszty wyniosły 62,5 mln zł i były niższe o 8 proc. w skali roku.

W tym okresie grupa Redan miała 0,10 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 16,34 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 1,45 mln zł wobec 23,00 mln zł straty rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)