Notowania

sesja na wall street
19.08.2015 20:45

Stopy procentowe w USA. Poznaliśmy protokół z ostatniego posiedzenia banku centralnego

Poprawa kondycji rynku pracy w USA powoduje, że na lipcowym posiedzeniu Fed przybliżył się nieco do podwyżki stóp procentowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(International Monetary Fund)
Janet Yellen, szefowa Fed

Indeksy rynku akcji notowane na Wall Street mocno straciły na wartości, po publikacji protokołu z ostatniego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego. Z zapisków wynika, że Fed jest bliżej podjęcia decyzji o podwyżce stóp procentowych, ale ma obawy o poziom inflacji w USA oraz stan globalnej gospodarki.

Aktualizacja 22:45

Poprawa kondycji rynku pracy w USA powoduje, że na lipcowym posiedzeniu Fed przybliżył się nieco do podwyżki stóp procentowych. Protokół wskazuje jednak, że członkowie tej instytucji wyrażają obawy dotyczące inflacji oraz kondycji światowej gospodarki. Zwracają również uwagę, że poprawa kondycji rynku pracy powinna być jeszcze bardziej wyraźna.

Indeksy Dow Jones, Nasdaq oraz S&P500 traciły w ciągu dnia nawet procent. Powodem były emocje towarzyszące oczekiwaniu na publikację protokołu oraz obawy o spowalniającą gospodarkę Chin. Po opublikowaniu kluczowych danych, przecena zmalała. Ostatecznie jednak spadki przekroczyły 0,5 procent.

Zobacz, jak przebiegała sesja na Wall Street

Przed startem sesji na Wall Street Amerykanie pochwalili się również danymi dotyczącymi inflacji konsumenckiej w lipcu. Rok do roku ceny wzrosły o 0,2 procent, czyli o 0,1 punktu procentowego więcej niż miesiąc wcześniej oraz zgodnie z oczekiwaniami.

Rynek bierze pod uwagę dwa scenariusze dotyczące podwyżki stóp procentowych w USA. Jako bliższy termin wskazywane jest wrześniowe posiedzenie. Bardziej 'gołębie" głosy wskazują na podwyżkę w grudniu.

Lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne podała w środę sieć detaliczna Target. Zysk spółki na akcje wyniósł 1,22 USD wobec zakładanych przez rynek 1,11 USD. Lepszy od oczekiwań był również poziom sprzedaży spółki.

Z kolei słabsze od oczekiwań były wyniki kwartalne sieci sklepów z materiałami wyposażenia domu Lowe's. Zysk spółki wyniósł 1,2 USD wobec spodziewanych 1,24 USD. Lepszy od oczekiwań okazał się jednak poziom sprzedaży Lowe's.

Tagi: sesja na wall street, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz