Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Strata netto Zamet Industry zmniejszyła się r/r do 0,72 mln zł w III kw. 2017 r.

0
Podziel się:
Strata netto Zamet Industry zmniejszyła się r/r do 0,72 mln zł w III kw. 2017 r.

Zamet Industry odnotował 0,72 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 16,09 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 0,96 mln zł wobec 18,16 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 40,9 mln zł w III kw. 2017 r. wobec 42,79 mln zł rok wcześniej.

W okresie I-III kw. 2017 r. spółka miała 12,12 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 13,17 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 118,41 mln zł w porównaniu z 152,68 mln zł rok wcześniej.

Na wysokość osiąganych przychodów ze sprzedaży wpłynął szereg czynników zewnętrznych, wynikających z otoczenia rynkowego, z których najważniejsze to:

- spowolnienie w sektorze oil & gas, związane z niską ceny ropy i gazu na światowych rynkach,

- koniunktura w sektorze hutniczym, z którą ściśle związany jest poziom inwestycji realizowanych przez odbiorców spółki zależnej Zamet Budowa Maszyn,

- koniunktura w pozostałych segmentach rynku, na którym działają spółki grupy kapitałowej, w tym w branży urządzeń dźwigowych i przeładunkowych, w sektorze górniczym i energetycznym na rynku krajowym,

- zapotrzebowanie na dobra inwestycyjne i związana z tym polityka finansowa oraz inwestycyjna polskich i zagranicznych odbiorców specjalistycznych maszyn i urządzeń produkowanych przez spółki grupy kapitałowej, podano w raporcie.

"Wpływ na wysokość skonsolidowanego oraz jednostkowego wyniku netto za trzeci kwartał 2017 roku miał głównie odnotowany za ten okres wynik na działalności operacyjnej. W ujęciu narastającym, znaczący wpływ na wynik na tym poziomie, miało umorzenie zobowiązania w wysokości 17 140 tys. zł powstałe wskutek obniżenia ceny nabycia przez emitenta udziałów Fugo Zamet Sp. z o.o." - czytamy dalej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie I-III kw. 2017 r. wyniósł 11,8 mln zł wobec 1,81 mln zł zysku rok wcześniej.

Zamet Industry S.A. specjalizuje się w produkcji wielkogabarytowych maszyn i urządzeń dla sektora offshore i przemysłu hutniczego. Spółka została wydzielona we wrześniu 2011 r. ze struktur grupy Famur i jest częścią Grupy TDJ. Akcje Zamet Industry zadebiutowały na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2011 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)